Skocz do zawartości

[54l] Moje pierwsze akwarium.


robsonponte
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium 54 l (60x30x30)

 

Witam, dopiero zaczynam swoją przygodę z akwarystyką dlatego proszę o wyrażanie opinii oraz podpowiedzi co dodać lub zmienić.

 

sprzęt:

-filtr wewnętrzny Aquel Fan 1 (329l/h)

-grzałka z termoregulatorem 75 W

- oświetlenie w pokrywie 15W (planowana przebudowa pokrywy)

 

flora:

-zestaw roślin in vitro z allegro w skład którego wchodzą:

-Staurogyne repens

-Ludwigia repens

-Micranthemum umbrosum

-Hemianthus micranthemoides

-Cryptocoryne parva

-Bacopa monnieri

-Echinodorus magdalensis

-Nurzaniec

-Ludwigia repens

-Rotala rotundifolia

-Microsorium pteropus

-Echinodorus bleherae

planuje dodać jeszcze coś na pierwszy plan, jeśli się uda dostać to będzie to ponikło igłowate

 

fauna: (planowana obsada)

- 1+1 Pielęgniczka Ramireza

- 12 Neonków Innesa

- 6 Kirysków Panda

 

no i zdjęcia:

post-15755-13685172472634_thumb.jpg

post-15755-13685172473067_thumb.jpg

post-15755-13685172473444_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ja te kamienie wyrzuciłbym - będą zatwardzać wodę. Co do roślinności - obawiam się ze obecnie mało światła masz w pokrywie i mogą troszkę podupaść na zdrowiu. Warto pomyśleć również o pierwszym planie, który obecnie świeci pustkami.

 

Wesołych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje dać na pierwszy plan ponikło igłowate (jeśli dostanę) lub jakąś inną trawkę tylko z tym (chyba) muszę poczekać do momentu kiedy dodam (wymienie) oświetlenie.

 

Niestety nie mam też jeszcze testów i nie wiem czy kamienie podnoszą twardość wody, jeśli tak będę musiał wywalić i poszukać czegoś innego.

 

Czy w planowanej obsadzie znajdzie się miejsce dla kilku otosków tak aby nie rezygnować z kirysków czy będzie już za dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj parametry wody, wtedy powiemy ci co z tej obsady może być. Sądząc po wyglądzie kamieni, nie wyglądają na wapienne. Wywal bazalt. Akwarium jest ładne. Nie pchałbym tam już otosów, albo kirysy albo one, jeżeli kiryski to daj pigmeje w ilości 6-10, lub pandy. Nie kupuj ryb, półki nie znasz parametrów wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na podzielenie podłoża zwg. na planowaną obsadę, bo ponoć neonki czują się bezpieczniej mając jako podłoże coś ciemnego, piach z kolei jest dla ramirezek.

 

Parametrów wody nie jestem w stanie jeszcze podać gdyż na stronie moich wodociągów (http://www.wik.dzierzoniow.pl ) nie mogę znaleźć danych jakości wody, póki co czekam na testy z allegro.

 

Nie planuje iść w stronę BW, roślin dołoże ale interesujących mnie nie mogę dostać w akwarystyku a przez wzgląd na obecne temperatury nie chciałem kupować roślinek w internecie. Poza tym planowałem zweryfikować teze pani z akwarystycznego, mówiącą o tym, ze obecna świetlówka (15w) dobrze sprawdza się u niej i że roślinki będą rosły, jest to coś absolutnie sprzecznego z tym co wyczytałem o min. 0,5W/L więc postanowiłem to sprawdzić wcześniej aby ew. straty nie były zbyt duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...