Skocz do zawartości

Ma ktos doświadczenie w robieniu Krewetkarium??


Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar zrobic krewetkarium lecz narazie nie mam o tym zielonego pojęcia choc mniej/wiecej wiem jak rozstawic korzenie, roslinki itp. widzialem fajne krewetkarium w skelpie zoologicznym mam baniak 50l. w sklepie nie bylo pokrwy tylko lampa i byly tam rybki bardzo podobne do neonow inessa lecz czarne myslalem ze neony tez sa spokojne i moglbym trzymac je w krewetkarium bez pokrywy ale dowiedzialem sie ze nie ma to sensu gdzy beda wyskakiwac moglby mi ktos pomoc potrzebuje informaccje na temat oswietlenia chce miec krewetkarium gesto obsadzone, nieweim jakiego podloza uzyc i propozycje roslin jakie i w jakich partjach akwarium je umiescic. a co do oswietlenie nie mam zadnego pomyslu nie chce uzywac pokrywy, gdyz chcialbym by po paru miesiacach rosliny rozrosly sie i wystwaly z zbiornika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zrobic krewetkarium lecz narazie nie mam o tym zielonego pojęcia choc mniej/wiecej wiem jak rozstawic korzenie, roslinki itp. widzialem fajne krewetkarium w skelpie zoologicznym mam baniak 50l. w sklepie nie bylo pokrwy tylko lampa i byly tam rybki bardzo podobne do neonow inessa lecz czarne myslalem ze neony tez sa spokojne i moglbym trzymac je w krewetkarium bez pokrywy ale dowiedzialem sie ze nie ma to sensu gdzy beda wyskakiwac moglby mi ktos pomoc potrzebuje informaccje na temat oswietlenia chce miec krewetkarium gesto obsadzone, nieweim jakiego podloza uzyc i propozycje roslin jakie i w jakich partjach akwarium je umiescic. a co do oswietlenie nie mam zadnego pomyslu nie chce uzywac pokrywy, gdyz chcialbym by po paru miesiacach rosliny rozrosly sie i wystwaly z zbiornika

czy ty w ogóle wiesz co to krewetkarium ??? :roll: :roll: Krewetkarium to takie akwarium w którym znajdują sie tylko i wyłącznie krewetki np.yellow, red cherry itp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ale nie moga znajdowac sie tam chociaz jakies male rybki i mi w sczegolnosci o oswietlenie i reszte o pomoc w pytaniach ktore sa napisane wyzej

hallo to juz nie bedzie prawdziwe krewetkarium tylko akwarium ..krewetkarium= krewetki , krewetki+ryby= akwarium ...

do 50 l osietlenie min. 2x18 W ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krewetkarium 40l.

Planowane Rosliny:

Nurzaniec

Blyxa japonica

Flame moss

Wglębka

1. Jakie krewetki moge chodowac?

2. Jakich swietlwoek uzywac?? 2x 10W

3. Jakie podloze??

4. Jaki nawoz??

5. Czy stosowac bimbrownie CO2??

6. Jakie parametry wody Nh,Ph,Co2 itp.

7. Jaka temp. wody do proponowanych krewetek??

8. Czy z proponowanymi krewetkami mozna trzymac razbory klinowe??

9. W jakis sposob przytrzymac mech do korzenia??

10. Uzywac stałych testow CO2 i Ph??

11. Uzywac akwa starter (zywe bakterie)??

12. Ile potrzeba kg do akwarium o wymiarach 50/25cm

13. Czy Tetra CompleteSubstrate jest odpowiednim podlozem??

Z góry Dziękuje za Pomoc

 

mod: tematy zostały połączone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jakie krewetki moge chodowac? karłowate czyli red cherry babulti itp

2. Jakich swietlwoek uzywac?? 2x 10W -- ok

3. Jakie podloze?? -- czarny grys

4. Jaki nawoz?? - delikatnie z nawozami - krewetki są delikatne pod tym względem

5. Czy stosowac bimbrownie CO2??

6. Jakie parametry wody Nh,Ph,Co2 itp.

7. Jaka temp. wody do proponowanych krewetek?? -- ok 23-24*-C

8. Czy z proponowanymi krewetkami mozna trzymac razbory klinowe?? racze tak ale młode krewetki mogą być pożerane

9. W jakis sposob przytrzymac mech do korzenia??-- najlepiej przeźroczystą żyłką

10. Uzywac stałych testow CO2 i Ph??-- nie rozumiem pytania

11. Uzywac akwa starter (zywe bakterie)?? - możesz ale i tak te 2 tygodnie niech postoi

12. Ile potrzeba kg do akwarium o wymiarach 50/25cm --- nie wiem ile kg ale 4L

13. Czy Tetra CompleteSubstrate jest odpowiednim podlozem?? kup takie, żeby Ci się pdobało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci polecam Red Cherry ( Fire red )

 

Temp 24-25C .

Jako podłoże zastosował bym piasek u krewetek pięknie wygląda ;)

Zrezygnuj z Galaxy ( albo jedno albo drugie ;) )

Testy oczywiście cały czas akwarium musi być pod kontrolą , zresztą jak każde :D

Nie używaj żadnych bakteri , poczekaj 2-3 tygodnie i będzie dobrze , w akwarystyce trzeba być cierpliwym.

Około 10kg ( na pewno )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...