Skocz do zawartości

Akwarysta Pyta


SebastianWWA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jestem początkującym akwarystą , posiadam akwarium 60 litrów , mam filtr z deszczownicą , grzałkę z termostatem . Byłem w sklepie akwarystycznym w jednej z Warszawskich galerii , sieć sklepów " Kakadu " , pytałem się pana zajmującego się akwarystyką jakie rybki mogę sobie tam wsadzić . Powiedział mi że to zależy wyłącznie ode mnie , dodał tylko że nie mogą to być duże ryby , dlatego też chciałem się tu zapytać co mogę do tego mojego akwarium też wrzucić . Z tego co wypatrzyłem w sklepie to myślałem o :

 

- 4 Gurami ( mozaikowych )

- 8 Danio ( pręgowate )

i także o kilku krewetkach red cherry , tylko zastanawiam się czy Gurami z Danio będą żyły w pokoju ? Proszę o pomoc z góry dzięki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michaulex

 

Czyli rozumiem , że się nie nadają. W porządku a jakie ryby byś mi polecał ? Sprawa wygląda tak że na razie były by w takim akwa 60l a potem w sns jakoś w styczniu - lutym 2013 będę zmieniał na 112 , szanuje zwierzęta i nie chcę ich męczyć w 60 więc prosiłbym abyś polecił mi jak mi najwygodniej będzie mi zrobić :) Niestety nie znam pH wody ani twardości wody z kranu :< To poprostu zwykła woda kranowa , mam kilka uzdatniaczy . A może :

 

- 10 neon innesa

- 2 molinezje

- kilka helenek

Może w ten sposób ? Jak będę miał już 112L to będę myślał nad większą obsadą , bo czytałem to ludzie po kilka welonów + neony i gupiki , trzymali w akwariach 25L , a jak czytałem o ich hodowli to wychodzi na to , że to jest coś takiego jak trzymanie cały czas psa na łańcuchu , nie chcę aby moje rybki się tak czuły więc przyjmą każdą krytykę mojego pomysłu i nowe propozycje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michaulex

 

Czyli rozumiem , że się nie nadają. W porządku a jakie ryby byś mi polecał ? Sprawa wygląda tak że na razie były by w takim akwa 60l a potem w sns jakoś w styczniu - lutym 2013 będę zmieniał na 112 , szanuje zwierzęta i nie chcę ich męczyć w 60 więc prosiłbym abyś polecił mi jak mi najwygodniej będzie mi zrobić :) Niestety nie znam pH wody ani twardości wody z kranu :< To poprostu zwykła woda kranowa , mam kilka uzdatniaczy . A może :

 

- 10 neon innesa

- 2 molinezje

- kilka helenek

Może w ten sposób ? Jak będę miał już 112L to będę myślał nad większą obsadą , bo czytałem to ludzie po kilka welonów + neony i gupiki , trzymali w akwariach 25L , a jak czytałem o ich hodowli to wychodzi na to , że to jest coś takiego jak trzymanie cały czas psa na łańcuchu , nie chcę aby moje rybki się tak czuły więc przyjmą każdą krytykę mojego pomysłu i nowe propozycje :)

 

Neony możesz nawet dać w ilości 15 sztuk

Molinezja odpada. Zamiast tego ramireza, prętnik, jakiś pseudomogil

Helenki raczej nie mają tutaj sensu jak nie masz innych ślimaków do wytępienia.

Do czyszczenia może otoski lub kirysy panda lub pigmej. Ewentualnie krewetki ale tylko dorosłe bo te ryby co podałem wyżej raczej zrobią sobie z nich pokarm.

 

Można też zamiast neonów dać inne ławice.

 

A tak w ogóle to zapraszam do działu OBSADY ZBIORNIKÓW i tam masz mnóstwo tematów dotyczących właśnie 60L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...