Skocz do zawartości

obsada 240L


gnyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam chciałbym podzielić się moim pomysłem na obsadę akwarium 240L. Proszę o komentarze.

A) Zwinnik czerwonousty x 10

B) Razbora klinowa x 10

C) Pielęgnica miodowa x 4

D) Sum rekini x 4

E) Kirys kolumbijski, lamparci, pstry, strumieniowy x 10 jeszcze się nie zdecydowałem, ale któreś z tych podanych

F) Glonojady zbrojnik x 4

G) Otosek x 6

obawiam się że to zbyt wiele i będę musiał wybierać miedzy a i b później między c i d a następnie między f i g

 

 

//Interpunkcja, zdania rozpoczynamy z wielkiej litery. - kubas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobny żwirek brak piasku, a co do parametrów to jeszcze nie sprawdzałem zbiornik jest w trakcie dojrzewania założony od 18.11.12 narazie tylko planuje. Jak już będę zdecydowany co do obsady wtedy będę ustawiał parametry narazie wszystko wskazuje na miękką kwaskowatą co do tej obsady wymienionej wyżej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku założenia mam podłączony filtr kubełkowy HW 303b i daje rady, ale odbieglismy troszkę od temetu. Korzystające jednak z tej sposobności chciałbym ci kolego zadać pytanie może na nie odpowiesz. Mianowicie akwarium jest juz miesiąc od zalania wodą ślimaki pojawiły się całkiem szybko atak glonów też jest nieznośny ale jakoś sobie z tym radze na dniach chcę częsciowo zarybić na początku obsadą denna w tym otoskiem zeby ładnie przygotował akwarium dla reszty załogi. Jednak dziś zauważyłem coś niepokojącego mianowicie oprócz ślimaków miejscami na szybie widać dziwne białe stworzonka poprostu takie białe kreseczki o długości 1 - 2 milimetrów i teraz się zastanawiam czy to są małe ślimaki czy coś znacznie gorszego proszę o pomoc

 

EDIT

 

troszkę o tym poczytałem i wydaje mi się że są to nicienie albo wypławki prawdopodobnie nie szkodzą dla ryb czy ktoś się z tym spotkał? czy mogę ze spokojem zarybiać akwarium?

 

 

Zdania zaczynamy z wielkiej litery, nie pisz post pod postem. +1

kubas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...