Jump to content

Osiwetlenie akwariun roslinnego


rafal194
 Share

Recommended Posts

Witam jak w temacie.Zabieram się powoli za zrobienie pokrywy do akwarium o wym. 150x50x50.O ile z samą budową pokrywy problemu nie będzie o tyle z samymi świetlówkami tak.Patrze czytam i już mnie głowa boli od nadmiaru informacji:D .Mam pełno stateczników magnetycznych że starej pokrywy.Ale nie wiem czy się w nie ładować,czy nie lepiej zainwestować w stateczniki T5. Czy jeśli mam statecznik t5 np 54 waty to mogę podłączyć słabszą świetlówkę.

Chciałem z czasem zrobić akwarium typowo roślinne.Proszę pomóżcie jakie świetlówki dobrać.Jest ich tyle ze naprawdę ciężko jest. A eksperymentów może nie wytrzymać budżet.Widziałem czasem na rożnych zdjęciach ze jedne oddają ładniejszą barwę roślin niż inne. Np. FloraSet sprawia że woda wydaje się żółta Czego nienawidzę.:help:

http://saurama.aqua-web.org/pages/01_FloraSet.htm

 

S'Sayan: używaj polskich znaków.

Link to comment
Share on other sites

Witam jak w temacie.Zabieram się powoli za zrobienie pokrywy do akwarium o wym.150x50x50.O ile z samą budową pokrywy problemu nie będzie o tyle z samymi świetlówkami tak.Patrze czytam i już mnie głowa boli od nadmiaru informacji:D .Mam pełno stateczników magnetycznych że starej pokrywy.Ale nie wiem czy się w nie ładować,czy nie lepiej zainwestować w stateczniki T5.Czy jeśli mam statecznik t5 np 54waty to mogę podłączyć słabszą świetlówkę.

Chciałem z czasem zrobić akwarium typowo roślinne.Proszę pomóżcie jakie świetlówki dobrać.Jest ich tyle ze naprawdę cięzko jest. A eksperymentów może nie wytrzymać budżet.Widziałem czasem na rożnych zdjęciach ze jedne oddają ładniejszą barwę roślin niż inne.Np.FloraSet sprawia że woda wydaje się zółta Czego nienawidzę.:help:

http://saurama.aqua-web.org/pages/01_FloraSet.htm

Razy dwa

 

http://www.zoolight.pl/product-pol-122- ... 6500K.html

 

lub

 

ta co wyżej +

http://sklep.roslinyakwariowe.pl/oswiet ... -7311.html

 

 

Albo jak chcesz oszczędzić (na rachunku za energę) to takie same zestawienie ale T5 54W 120cm dł.

Tyle że jeśli ma być to roślinniak to dał bym 2x80W gdyż mamy tutaj 50cm wysokości i jednak tego światła jest trochę potrzebne.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za szybką odp.Ja się nastawiłem na przynajmniej 6 świetlówek a tu miłe zaskoczenie. Tak ma to być typowo roślinniak a rachunkiem za prąd nie przejmuje się.Mam pyt. tego nie rozumiem "wybarwiająca".

Czy takie zestawienie zaspokoi nawet wymagające rośliny.Może zastosować 1Philipsa +Sylvane.lub dodać do tego Sylvania Gro-lux(niby zalecana do Aquastar )

Długość świetlówki to 145 zmieści się ona wraz oprawkami?

Jeszcze jedno pyt.nie chce się mądrzyć ale wszędzie się spotyka że każdy radzi np. POWER GLO+FLORA GLO.Mi to jest obojętnie co ja kupie, aby wszystko ładnie rosło prócz glonów.

 

 

 

No i kupiłem jedną philipsa i jedną 10000.Ale powiem że efekt bardzo mizerny.Nie wiem od czego to zależy.Sam philips jak świeci to akwarium wydaje się jakby było wszystko zółte,a w połączeniu z sylvaną 10000 woda wydaje się być mętnawa ,jedynie kolor korzeni jest podkreślony.Trochę się zawiodłem na tych T5.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...