Skocz do zawartości

Gurami złote tarło


izaryb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam parkę gurami złotych. Od jakiegoś tygodnia samiec cały czas goni samicę, ma ładniejszą barwę, samica zrobiła się grubsza. Przygotowałam drugie akwarium dałam kilka roślin i parę kamieni by miała się gdzie ukryć samica. Dałam je tam rano i nic, samiec nawet nie próbuje robić gniazda tylko od czasu do czasu goni samicę. Nie wiem czemu, temperatura 28 stopni..._Proszę o pomoc :|

 

 

Samiec nareszcie zaczął budować gniazdo :D dość dobrze mu to idzie już ma połowę wieczka które wsadziłam. A Teraz pytanie ile może potrwać tarło ? Myślę że za jakąś godzinę do dwóch powinien skończyć budowę. Czy zostawić światło na noc ?

 

 

Luna: Pisownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, lepiej będzie jak zgasisz światło, co do temp to dobrze, że podwyższyłeś. Ja podniósł bym ja nawet jeszcze o 2'C czyli do 30, musisz pamiętać też o poziomie wody, musi to być 10-15 cm tarło trwa w zależności od ryb, sama budowa gniazda może potrwać trochę dłużej, u mnie budował ( co prawda niebieski, ale u gurami jest tak samo ) od wieczoru do południa następnego dnia. Musisz też obwicie karmić tarlaki przed tarłem, najlepiej mięsem. Gratuluję, teraz czekam aż pochwalisz się narybkiem, może jakieś zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

małe już pływają mają jakieś 3 dni ;) jeszcze zbyt dobrze ich nie karmiłam....czym najlepiej karmić ?? nie mam żywego wychodowanego.

 

zdjęcia dam za jakieś 2 -3 dni bo na razie trudno je uchwycić na zdjęciu. Nakarmiłam je teraz takim bardzo drobnym pokarmem dla narybku i jak na razie zaczęły go "skubać". Jeszcze pytanie jak najlepiej wyłapywać martwe rybki bez łapania tych żywych ??? próbowałam palcami ale po jakiś 30 minutach nie wyciągnęłam nawet połowy...jest jakiś szybszy sposób ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluję licznego potomstwa.

 

ja też bym chciał coś takiego zobaczyć ale nie wiem jak się do tego zabrać. DACIE KILKA RAD :)

 

co do mojego akwarium to baniaczek jest o pojemności 360 litrów. wewnątrz posiadam korzeń bardzo duży (z licznymi otworami). najczęściej przebywa w nim glonojad a nawet 6 lub 7 centymertowe gurami. akwarium jest dość dobrze obsadzone roślinnością : 3/4 powirzchni wody jest zasłonięte przez pływającą roślinność oraz trochę kryptokoryny. ponadto dość dużo trawy wysokiej, anubiasy, dwa kokosy. temeratura wody to 25,5 - 27 stopni

co do mieszkańców to posiadam :

1. Gurami perełkowe szt. 2 ( chyba 2 samce );

2. Gurami złote szt. 7 ( 4 samczyki i 3 samiczki );

3. Gurami marmurkowe szt. 8 ( ciężko jeszcze mi powiedzieć jaki to rodzaj rybek, są napewno 2 samce);

4. „MIECZYKI” szt. 5 ( 1 samczyk i 4 samiczki );

5. Molinezja ostrousta szt. 3 ( 1 samczyk, 2 samiczki );

6. Neon czerwony szt. 20 ( rodz. nie ustalono );

7. Neon Inessa szt. 3 ( rodz. nie ustalono );

8. „KOSIARKI” szt. 8 ( rodz. nie ustalono );

9. Żałobniczka szt. 2 ( rodz. nie ustalono );

10. Glonojad szt. 2 ( 2 samczyki : jeden to Zbrojnik niebieski a drugi to albinos );

11. Piskorki Myersa szt. 3 ( rodz. nie ustalono );

12. Kirys spiżowy szt. 1 ( rodz. nie ustalono );

13. Kirys pstry szt. 1 ( rodz. nie ustalono );

14. Kirys panda szt. 1 ( rodz. nie ustalono );

15. „CYTRYNKI” szt. 2 ( rodz. nie ustalono );

16. Brzanka odeska szt. 5 ( rodz. chyba 2 samiczki i 3 samce );

17. Brzanka purpurowa szt. 5 ( rodz. chyba 2 samce i 3 samiczki ).

 

co możecie mi jeszcze powiedzieć lub co chcielibyście jeszcze wiedzieć. dodam, że nie mam drugiego banaczka (to kosztowna sprawa) dlatego czy jest szansa aby gurami sie w nim wytarło? co do pojedynczych sztuk to rybki które są, to są dość stare i ich grupa się miesiąca na miesiąc zmniejsza (wiecznie nikt nie będzie żył). pozdrawiam.

 

Ortografia - pisownia.

Regulamin wymaga poprawnej pisowni.

Do tego spam.

Załóż własny temat najlepiej w dziale obsad bo masz zupę w akwa.

Następnym razem pójdzie ost.

Dulle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pomogę z własnego rozmnożenia Gurami, to pierwsza próba z tymi rybkami i jak narazie szczęśliwa. więc tak (w głównym może samcowi by się udało zbudować gniazdo ale reszta czyli ikra a potem narybek zostanie zjedzony) akwarium nie duże 20l wystarczy a to nie taka droga rzecz ;) woda obniżona temperatura ok 30 stopni najlepiej sporo pływających roślin i niewielki filtr. Samicy zapewnić kilka kryjówek przed zbyt natarczywym samcem. Myśle że to powinno wystarczyć do tego by się rozmnożyły. Po tarle samiec zostaje sam w akwarium i opiekuje się ikrą.

 

Co do obsady akwarium nieźle zawyżona i pomieszana, ale na ten tamt niech się inni wypowią.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mam jeszcze pytanie jeszcze do mojego narybku, czy mrożony plankton mogę już im dawać ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...