Skocz do zawartości

Co to jest i jak zwalczyć? Pomocy


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema , w moim krewetkarium 25l dzieją sie dziwne rzeczy, a mianowićie nie dość ze wprowadził sie nitki to jeszcze wprowadziły sie wypławki i jakieś niby czarne małe robaczki i niewiem co to moze być wyglada to jak hymm.. pchły :?: niewiem jak mam to dokladnie wam to opisać ale jest tego mnóstwo i szybko sie porusza , z wypławkami walcze przez dawkowanie No-Planaria, lecz niemoge zdiagnozować czym sa te czarne robaczki, daltego prosze o wmiare możliwą pomoc. Z nitkami zamierzam walczyc dopiero po kuraci NP, poprzez moczenei roślin w herbacie . Mam nadzieje ze mi pomożecie bo ja juz niemam siły do tego :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zrobić temu czemuś zdjęcie... Może to rozwielitki albo oczliki? Jeśli to one to na pewno Twojemu akwarium nie zaszkodzą,_a wręcz przeciwnie :) Co do wypławek to różnie bywa, bo plaga ich może wyrządzić szkody jeśli masz narybek lub malutkie krewetki. No planaria powinno pomóc na nie, jeśli masz oryginał,_bo wiem że niegdyś sprzedawano wyporcjowane paczki zmieszane z bodajże potasem aby było więcej. Na przyszłość po prostu staraj się nowo przyniesione rośliny opłukać, a nawet zrobić krótkotrwałą kąpiel w nadmanganianie potasu, to samo tyczy się ryb :)

Luna: Pisownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hymm niby mi_to przypomina rozwielitki ale sam nie_wiem już, zauważyłem, że mają takie ogonki z przodu , a zdj raczej nie zrobię, bo nie widać ich dokładnie tylko białe kropeczki . Co N-P. To chyba kupiłem mieszańca, bo mija już 5 dzień od dawkowania a one dalej żyją i nie widzę żeby jakieś zdechły ;(

 

Luna: Dbaj o pisownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...