Skocz do zawartości

Padanie ryb


jarekw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem początkującym akwarystą. Po dwóch tygodniach od założenia akwarium padło mi 6 neonków, dwie bocie, glonojad, dwa gupiki. Nie mam pojęcia dlaczego. Ryby nie miały żadnych oznak choroby. W sklepie w którym kupowałem powiedziano mi , że zbyt dobrze wyczyściłem filtr i kazano zmienić wodę. Niestety nic to nie dało. Pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie - akwarium nie dojzalo :( Nie wiem czy zajmowales sie wczesniej akwarystyka. Jesli nie zapewne ktos poradzil ci wpuszczac rybki tak szybko (sprzedawcy czesto tak robia zeby sprzedac rybki świezemu, napalonemu akwaryscie)

Woda w akwarium musi sie ustabilizowac. Pierwsze 2 tygodnie od zalozenia to czas, ktory mozesz poswiecic na dosadzanie roslin, walke z pierwszymi glonami ( o ile sie pojawia tak wczesnie ), dokupowanie akcesoriow i ozdob lub robienie ich samemu, zakup testow, zmiany aranzacji oraz czytanie czytanie czytanie i orientowanie sie w cenach oraz asortymencie sklepów.

Narazie daj sobie spokój z wpuszczaniem kolejnych ryb. A jak juz minie odpowiedni czas kupuj rybki na raty - co tydzien 1/3 planowanej obsady. Zaoszczedzi ci to pieniedzy, nerwow oraz zarazenia i smierci calej obsady naraz.

Życze duzo cierpliwosci i nie zrazaj sie

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja - nie sluchaj ludzi ze sklepu. Jak chcesz kupic rybke czy jakis sprzet poczytaj najpierw o tym dokladnie i zapamietaj. Obejzyj zdjecia ryb na necie zebys mogl porownac je z tymi w sklepie.

Czesto sprzedawcy niedoswiatczonym akwarystom wciskaja na sile osobniki slabe, stare lub chore.

I nie bój sie poprosic o wylowienie wlasnie tej ryby, ktora sobie upatrzyles. Powiedz ze chcesz wlasnie ta i juz. Jak nie? Idz do innego sklepu :)

Jesli duzo poczytasz i dowiesz sie o tym, o co chcesz spytac w sklepie to nie raz zlapiesz ekspedienta na klamstwie lub zobaczysz jak slaba ma wiedze. Nie daj sie przechytrzyc.

Ja dalam sie zrobic w konia z roslina akwariowa, ktora okazala sie byc doniczkowa. Poszlam do sklepu, narobilam lekkiego "dymu" i od tej pory sa dla mnie przemili i nie probuja juz mnie wykolowac :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wpóściłem rybki do akwa po godzinie, ale zastosowałem aqua soft i było ok, parametry kontrolne w normie. Mimo to woda zmętniała ale rybki ok. Doprawiłem bakterią startową do filtra i teraz jest zajefajnie - woda ok, klarowna, rybki brykają. Podmiana co tydzień 1/3 wody, płukanie filtra tylko w wodzie odpuszczonej, a nie pod kranem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem z miesiac musisz poczekac....poniewaz warunki musza sie ustabilizowac ale pamietaj tez o podmianie wody okolo 30% raz w tygodniu oczywiscie woda po wczescniejszej kwarantanie mysle ze mozesz jeszce zastosowac filter bioologiczny ktory dodatkowo oczysci wode ze złych substancji w niej rozpuszczonych....jesli nie masz tyle funduszy na zewnetrzy filtr biologiczny (cena 200zł) kup sobie maly filterek za 30 zł i zrób sobie z nieg filtrer biologiczny o malym przeplywie ....pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...