Skocz do zawartości

[pomocy] Jaki żwirek do akwarium (dla welonów)?


ponyo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu kupiłam żwirek niekrystaliczny (kolorowy) do akwarium z welonami - dokładnie taki Aqua zoo: http://www.rotala.pl/p1626_niebieski_zwirek_1kg.html, chociaż z innego sklepu. Pomimo wielokrotnego wypłukania żwirku w zimnej i ciepłej wodzie, w ciągu dobry od umieszczenia w akwarium żwirek zafarbował całą wodę na zielono i niebiesko. Ryby dalej dochodzą do siebie, a dno akwarium jest puste, nie ma w czym osadzić roślin.

 

Chcę kupić jakiś krystaliczny żwirek, najlepiej syntetyczny żeby nie wypływał z niego barwnik. Znalazłam taki na allegro: http://allegro.pl/zwirek-krystaliczny-n ... 08142.html.

 

Czy wiecie coś na temat takich żwirków, czy są naprawdę bezpieczne? Może dla welonów polecane jest innego rodzaju podłoże np. żwirek naturalny (jak rzeczny)? Nie chcę powtórki z katastrofy i dodatkowego stresu dla ryb. Czy żwirek w odblaskowych kolorach (jak na tej aukcji) nie zaszkodzi welonom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden kolorowy żwirek nie jest ani bezpieczny, ani fajnie to nie wygląda. Twórz Twoim rybkom naturę! A nie sztuczność....

 

Przejdź się do zoologicznego spytaj o zwykły, najzwyklejszy drobny żwir do akwarium i kup ;).

 

Pamiętaj, nie kupuj żadnego kolorowego dziadostwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz akwarium ponad 100 litrowe, że się zabierasz za welony?

Tak ;-)

Przejdź się do zoologicznego spytaj o zwykły, najzwyklejszy drobny żwir do akwarium i kup ;).

Kupiłam taki właśnie, z Aqua zoo, i zamulił mi wodę. To był właśnie "najzwyklejszy", jaki mieli w sklepie. Z podłoża naturalnego pochodzenia są tylko kamyczki, ale podobno dla welonów lepiej mieć drobne podłoże. O jaki żwirek chodzi dokładnie (może jakiś link do zdjęcia albo sklepu)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...