Skocz do zawartości

Nowe Akwarium Proszę o kilka indywidualnych porad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów chciałbym kilka porad na temat co lepiej wybrać._Otóż będę zakładał nowe akwarium o pojemności 200L profil Mój sprzęt to:

Filtr zewn tetra ex 700

Filtr wewn AquaEl FAN 2 plus

Grzałka z termostatem Aquael Comfortzone AQS 200 W

Brzęczyk HaileaACO-2201 (w zapasie )

Oświetlenie obecnie chciałem wykorzystać te które dostałem w zestawie 2 x 30 W sun glo 4600 k x2 (Ale też zmienię jeśli ktoś doradzi).

Tło będzie czarne.

Co do CO2 nie przewiduje tego typu rzeczy. ;)

I teraz zastanawiam się nad wyborem podłoża zakupiłem już podkład pod podłoże

tetra plant complete substrate 5,8kg i zastanawiam się nad wyborem między JBL Mando a Tetra Complete substrate 2. Które będzie lepsze dla roślin?

Przy czym kupiłem już 10 kg piasku ponieważ chcę zrobić malutki kawałek plaży.

Co do planowanej obsady Cóż posiadam kilka rybek ze starego akwarium 120L tzn:

Bocje wspaniałe 3

Skalary 3

Molinezje 4

glonojad albinos 1

glonojad nie wiem jaki to gatuek ma okolo 13-15 cm

platydoras 1

sum agamix grzebykoczelny 1

Synodontis 1

kolcobrzuch 1 dokupiłem tą rybkę parę dni temu ,

cóż wszystkie chciałbym zatrzymać ale wiem że to jest zupa rybna i chciałem stworzyć coś porządnego .

Co do Roślinek to posiadam ze starej 120L:

Bakopa, nurzaniec , parvula i parę innych roślinek których nazw nie znam. :)

Również z chęcią przyjąłbym kilka porad jakie roślinki szybko rosną i jakie są łatwe hodowli?

 

Chciałbym dokupić też porządny korzeń w dobrej cenie. Ale też nie mam dobrego żródła.

Dodam fot. z sprzed mies. starego akwarium 120L ..

 

 

 

I otóż o to moje pytanie które podłoże będzie lepsze? Manado czy substrate2+ ?

I czy w 200 L mogę trzymać te rybki? A i czy mogę dołożyć jedną rybkę fladrę slodkowodną?

Oraz co z oświetleniem zostawić czy wymienić (nie chce na razie przerabiać nowej pokrywy)?

I w którym miejscu wysypać piach żeby ładnie współgrał w akwarium z resztą podłoża?

I gdzie można kupić jakieś fajne korzenie? I jaki mech na korzenie?

 

 

 

Regulamin 6.1. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gdzie wysypiesz piach to już Twoja indywidualna sprawa - to ma się Tobie podobać :) możesz zrobić ścieżkę przez środek, plaże z przodu po środku - kwestia gustu. Masz 10kg - a to sporo.

 

Jeżeli chcesz, żeby rośliny dobrze Ci rosły najlepiej jakbyś miał światła 0,5 Watt na litr. To jest tak zwane minimum, które zostało przyjęte przez akwarystów. Ważna jest też barwa światła - poczytaj na forum.

 

Co do obsady - może pomyśl nad jakimś biotopem? Masz 200 litrowy baniak - jest już gdzie poszaleć :) Co do tej flądry - nie wiem, czy nie za duża by była. Z tego co się orientuję rosną do ponad 20 cm :)

 

Korzeń najlepiej samemu spreparować - jest dużo informacji na forum o tym. Tylko pogoda na razie nie sprzyja temu :] Jest allegro, są sklepy - szukaj gdzie taniej ;)

 

Mchy spróbuj na forum od kogoś kupić - pewne źródło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...