Skocz do zawartości

Ramirezki złożyły ikre


ISSAC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam parkę ramirezek już trzy dni i przez dwa dni czyściły takie zagłębienie w korzeniu, dzisiaj po robocie ok. godz. 16.00 patrzę a tu żółte ziarenka ikry 8-)

mam pytanko bo samiec pilnuje ikry i goni samiczkę :| ona straciła jakby trochę na kolorkach i wystaje jej jakby kloaka z... wiecie czego :cry:

 

co mi poradzicie żeby przeżyła ikra i rybki :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o to że samiec nie jest ojcem :P

 

Edit:

 

Wstaję dzisiaj rano a tu kicha już tylko 10 ziarenek ikry :| koło godziny 12tej już nie było ani jednego a szkoda bo jutro powinny się wykluwać młode :(

Ramirezki ciągle czyszczą to miejsce w którym była ikra, może będzie kolejne tarło :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o to że samiec nie jest ojcem :P

 

Edit:

 

Wstaję dzisiaj rano a tu kicha już tylko 10 ziarenek ikry :| koło godziny 12tej już nie było ani jednego a szkoda bo jutro powinny się wykluwać młode :(

Ramirezki ciągle czyszczą to miejsce w którym była ikra, może będzie kolejne tarło :P

jest to możliwe :D jesli nie chcesz żeby ikra została zjedzona tonie wyłączaj światła na noc..wtdy są wieksze szanse...albo może daj ikre do innego akwa i dobrze napowietrzaj lub daj do kotnika po jakimś czasie ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem o tym żeby ikre dać do kotnika ale wkońcu to pielęgnice więc niech dbają o ikre ;)

No właśnie co do tego to ja mam pytanie. Czy można przenieść do kotnika lub jakiegoś pojemnika ikrę ramirezek? Czy młode mają jakieś szanse w akwarium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm ciężko powiedzieć w moim przypadku bo widzisz w moim opisie ile mam ryb :P

ale jak na tą obsadę co mam to nie widziałem łagodniejszych pielęgniczek, jak miałem samca i dwie samiczki to się ciągle goniły ale jak już mam 1+1 to jest spokój. Kiryskami się nie interesują a krewetkami też nie, mogę powiedzieć że w baniaku jest święty spokój :D jedynie jak miały ikre to przeganiały od "gniazda" kiryski i krewetki ale nic groźnego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza strona tego tematu, drugie zdjecie, po lewej samica po prawej samiec, na trzecim zdjęciu jest tylko samiec ;)

 

EDIT:

 

kupiłem dzisiaj nową samiczkę mojemu ramirezowi ;) jest ona trochę słabo wybarwiona no ale trudno, samiec ciągle ją goni :|

czy przyzwyczai się do nowej partnerki :?: miał ktoś już taki problem :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...