Skocz do zawartości

(112l) obsada


kotcwaniak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, żeby nie tworzyć nowych wątków to w tym chciałam się zapytać mam akwa 112l a w nim:

1x gurami

1x otosek

4x krewetki red cherry

3x neon

3x danio

8x gupik (pawie oczko,endlera)

 

Przyznam się szczerze że rybek prawie w tym akwa nie widać, może dlatego że jest ich mało. Co jeszcze proponujecie dokupić i w jakich ilościach, chciałabym jakieś kolorowe rybki żeby nie podgryzały i żeby nie były terytorialne.

 

Wydzielam.

Dulle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gurami i danio raczej do oddania. Gurami wymaga większych zbiorników a danio lubi chłodniejsze temperatury w porównaniu do pozostałych ryb. Jak na mój gust najlepiej obrać któryś z tych 2 kierunków:

 

1+1x p. ramireza/1+2/3x bojownik syjamski/prętnik karłowaty

6x otosek

20x neon innesa

6x kirysek panda/piskorek sumatrzański

 

xx gupiki

20x prystelka

6x kirysek panda

1x zbrojnik niebieski

xx krewetki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gurami niebieski, a wody to nie mam z wodociągów ponieważ nie mieszkam w mieście tylko ze studni głębinowych, ale postaram się dowiedziec jaki ma parametry. Gurami jak na razie świetnie się dogaduje z innymi rybami :)

 

Mcda-pl miałam bojownika w akwa i zaczął brać mi się za neony, krewetki i gupiki więc go wyciągnęłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne że bojownik będzie atakował krewetki i weloniaste płetwy innych ryb jak np. gupiki. Nie wiem dlaczego Ci ganiał neony, może to był jakiś wyjątkowo agresywny osobnik. Nie każdy taki jest. Ja miałam ich już kilka i nigdy nie miałam takiego przypadku. Ba, nawet trzymałam na stałe bojka w 25l krewetkarium i nie interesował się nimi- ale zbiornik był pełen kryjówek i gęsto zarośnięty więc RC miały się gdzie chować. Z resztą jeśli obawiasz się tych ryb masz inne do wyboru.

Gurami niebieski kategorycznie do oddania. To ryba którą się trzyma w haremach, wymaga conajmniej 200l zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gurami niebieskie zostało mi polecone przez znajomą która ma akwa 250l miała całe stadko ale sie powybijały i został jej 1. Powiedziała że jako pojedyńczy osobnik będzie idealny. Tak samo jak u mnie w szkole (tam się pierwszy raz spotkałam z tą rybą i od razu spytałam się jej czy w moim akwa może być ) jest akwa 60l i 1 gurami niebieski żyje sobie już tam 2 lata i świetnie wygląda, pływa z innymi rybami i nie wygląda jakby mu było źle :) Zastanawiam się czy dorzucić molinezje u mnie w szkole siedzą w akwa razem z gurami, gupikami, welonkiem, kosiarką i żadnych ryb nie gania ani nie podgryza ogonków :)

 

Tak jak do mojego akwa to jakie ryby przydenne oraz przebywające w środkowej części akwa polecacie? bo strasznie tam pusto, przy dnie mi nic nie pływa a na środku tylko te 3 neonki reszta przy tafli wody, razem z gurami (gurami pływa w stadku z gupikami).

 

Za neonki zaczął się brać na samym początku, może zainteresowały go te ich kolorki :) Dla niego wpuszczenie go do dużego akwa to jak wigilia, nie było takiego dania którego by nie spróbował :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda mi sie go pozbywać ale najwyżej oddam go siostrze ( 250l - w drodze ) więc przetrzymałabym go kilka dni i bym jej podarowała jako pierwszą rybke do akwa :) jeżeli twierdzicie że będzie mu tam lepiej to nie będę go męczyć w moim :) akwa będzie miała za około 2 dni gotowe do wpuszczenia rybek więc jeżeli go przetrzymam te kilka dni to chyba nic mu nie będzie? A jakie mogą być te ryby przydenne i przebywające w środkowej części akwa? Chciałabym wiedzieć zanim oddam gurami żeby się rozejrzeć po zoologiczych czy są takie rybki jakie mi proponujecie :)

 

Tylko żeby były odpowiednie do mojego akwa 112l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Powiedziała że jako pojedyńczy osobnik będzie idealny. Tak samo jak u mnie w szkole (tam się pierwszy raz spotkałam z tą rybą i od razu spytałam się jej czy w moim akwa może być ) jest akwa 60l i 1 gurami niebieski żyje sobie już tam 2 lata i świetnie wygląda, pływa z innymi rybami i nie wygląda jakby mu było źle :) Zastanawiam się czy dorzucić molinezje u mnie w szkole siedzą w akwa razem z gurami, gupikami, welonkiem, kosiarką i żadnych ryb nie gania ani nie podgryza ogonków :)

 

Szkolne akwarium jest jak ta sałatka na winie, co się nawinie to do sałatki. Ja bym nie traktowała tego jako przykładu, chyba że przykładu jak nie należy dobierać obsady.

Gurami to terytorialne duże ryby, z całą pewnością nie powinno się trzymać pojedynczej sztuki tylko grupę samic i samca a na to potrzeba przestrzeni, twój litraż jak już było mówione nie spełnia wymagań.

 

(...)jeśli masz jedną sztukę, to jednak mimo wszystko lepiej ja oddać i wymienić je na jakiś mniejszy gatunek. Prętnik morelowy byłby idealny.

 

O z tym się zgadzam- prętniki karłowate są o wiele atrakcyjniejsze z wyglądu i spokojnie zmieści się tu harem 1+3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłam ph i gh takim paseczkiem co się go na 3sek wkłada do akwa, nie wiem czy to jest dokładny sposób mierzenia ale po minucie po porównaniu kolorów ph7 gh10. Dobrze to zrobiłam? Są jakieś inne sposoby na zmierzenie ph i gh żeby porównać wiarygodność wyników? (paseczek oraz instrukcje badania dostałam od sąsiada ) Jeżeli to dobry sposób mierzenia to muszę zakupić więcej pasków? Jeżeli tak to co ile czasu badać wodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz propozycje jakichś dennych i pływających w środkowej toni akwa? Strasznie tam pusto :/ Danio to cały czas przy wierzchu pływa

I mógłbyś mi doradzić jeszcze jakąś ekipe sprzątająco/glonobójczą ? Z góry sorki że tak dopytuje ale to moje pierwsze akwa i dużo rzeczy jeszcze nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danio przy powierzchni? Karpiowate pływa tam, gdzie je głód zaniesie ;P

 

A ogólnie w dobrze urządzonym akwarium dla tych ryb dno powinno być dość gęsto zarośnięte nie najmniejszymi roślinami. Ja proponuję garść świderków, ampularię i kilka helen. Może być też pojedynczy małż jawajski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...