Jump to content

Eheim 2213 naprawa


tony_chacha
 Share

Recommended Posts

Witam

 

Szukam postu o naprawie filtra eheim, ale nie mogę nic znaleźć. Problem z moim filtrem to brak przyzwoitego przepływu po czyszczeniu. Chciałbym się dowiedzieć czy to wina wirnika, jeżeli tak to jak się go wymienia i jakie części są potrzebne (wirnik + oska czy cos jeszcze).

Interesuje mnie jeszcze sposób napełniania za każdym razem jak czyszczę filtr, a jest to raz w miesiącu nie potrafię ponownie uruchomić filtra. Może powinienem dodać zaworki podwójne z szybkozłączką na węże?

 

Proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam podobny filtr do twojego tylko 2215. Wydaje mi się że problem tkwi w tym, że po czyszczeniu twój filtr nie jest dobrze odpowietrzony i stąd masz mały przepływ. Możesz też spróbować wyjąć wirnik i go przeczyścić (tylko jak wyjąć wirnik ci nie napiszę bo sam jeszcze tego nie robiłem).

Co do tych zaworków to jak najbardziej dobry pomysł bardzo ci ułatwi odłączanie filterka. Ja odpowietrzam swój tak że leję wodę dzbankiem do węża zasysającego do momentu, aż zacznie lecieć woda wężem wylotowym.

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że dobrze odpowietrzam filtr. Zawsze po czyszczeniu zalewam go do pełna woda z podmianki i napełniam węże, zatykam później końcówki w wannie i idę do akwarium. jednakże w akwarium już nie ma przepływu takiego jak bym chciał. Pewnego razu udało mi się uzyskać świetny przepływ ale od tego razu dwa miesiące temu już mi się to nie udało. Wirnik czyściłem ostatnio, może już magnes nie jest taki dobry?

Jak będę wymieniał wirnik na co mam zwrócić uwagę i co musze kupić do tego?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...