Jump to content

45l bystrzyki kirsyski i?


Dekonio
 Share

Recommended Posts

Mam pytanko ponieważ jestem niedoświadczonym akwarystą tak sobie czytam forum mam akwarium 45l 50/30/30

grzałka z termostatem na 26 filtr aqauel fan mini plus (zmienię na jakaś kaskadę(propozycje?) jak tylko się dochrapie jakieś kasy może pod choinkę coś złapie ;p. podłoże czarny bazalt mała granulacja roślinki na razie skromnie kilka sztuk baccopy i kabomby dojdzie jeszcze trochę tego. I teraz dylemat co wy na taką obsadę 10 sztuk Bystrzyków Amandy 6-8 kirysków pigmejów i jakiś charem/parka tylko właśnie czego pretników karłowatych? bojków? a może czegoś innego lub całkowicie inna obsada? Wysłucham każdych propozycji akwarium stoi 3 tydzień i jeszcze trochę postoji bo najpierw bym chiał więcej roślinek kupić i filtr zmienić a potem rybcie a i jakąś niedrogą nie wymagającą roślinke na 1 i 2 plan? śwatło to 2x 9watów philips genius daylight 6500k nawożenie na razie brak tylko aqua art carbo dojdzie aqua art plant i tropical fe potas i kobal z góry dziękuje i pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Na pewno dzięki bazaltowi masz już z głowy wszystkie sumiki i pielęgniczki.

 

Nie jestem pewien czy nawożenie przy tak słabym świetle ma większy sens, a na pewno nie intensywne.

 

Jak jesteś początkujący, to kup sobie małe stadko razborek klinowych (10 sztuk) i samca bojownika. Na początek tyle styknie.

Link to comment
Share on other sites

Sverting 5cm z przodu około 7cm to odpada trochę wody z litrażu i 18 wat to daje jakieś 0.4 na litr to czy ja wiem czy tak mało. razbory odpadają bo mi się nie podobają. A co bystrzyki Amandy nie pasują do takiego litrażu? i pigmeje?

Link to comment
Share on other sites

Nie skumałem że kiryski to sumiki (nowy). Ale teraz tak 3/4 osób ma podłoże bazalt i ma kiryski ... to jest granulacja może 1-2mm więc raczej sobie krzywdy nie zrobią. A co do filtra i roślinek? i może ktoś jeszcze się wypowie?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dzięki za rady svert ale dziś bo małej wizycie w zoologu trafiły w moje łapki 4 zmieniaki plamiste 3 samiczki jeden samiec i do tego jeden ślimak Ampulria czy jak to się pisze :/. Także dołożę tylko krewetki do tego i nic więcej myślę że jak na taki zbiornik taka obsada będzie dobra temat do zamknięcia ;]

 

//W takim razie zamykam.

Jak ktoś będzie miał coś do dodania to PW i otworzę.

kubas

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...