Skocz do zawartości

efekt lustra w akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem posiadam akwarium 8l i niestety, gdy zalałem je wodą to w środku powstał efekt lustra, znaczy ja widze rybke ale ona mnie nie tylko swoje odbicie. Z kąd to sie bierze i jak to zlikwidować? Czy sie da czy poprostu te akwarium jest jakieś lipne? Dodam ze mam Bojownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 litrów to za mało by trzymać tam bojownika. może znajdą się fundusze, żeby kupić mu chociaż 20 litrów? na dodatek w odbijającym akwarium bojownik ma dużo stresu i o ile ma siłę (w takim małym zbiorniku może być w złej kondycji) to pewnie cały czas stroszy się do szyb, a to go męczy.

tego efektu raczej nie da się zlikwidować.

a skąd wiesz że on się odbija we wszystkich ściankach? zanurzałeś głowę? :P bo to jest tak że jak patrzysz np przez przednią szybę po skosie, to w wewnętrznej stronie szyby bocznej widzisz odbicie środka akwarium, tylko że to nie oznacza że rybka która jest w środku też widzi lustro. efekt lustra robi się jak coś przyłożysz ciemnego do szyby i to będzie ściśle przylegało (tak przynajmniej jest u mnie). mój bojownik doskonale mnie widzi przez szybę (zawsze podpływa, wodzi wzrokiem za palcem itp.) mimo że gdy patrzę tak jak wyżej opisałam (przez przednia szybę, na boczną szybę) to widzę lustro. mój bojownik odbija się tylko w grzałce i to do niej się stroszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi.

Te akwarium było kiedyś kupione do myszki, widać ze chyba są robione z innego szkła, bo dziwne żeby tak sie działo. A głowy nie zanurzałem, ale jak patrze z góry na którąkolwiek szybę to wszystko sie odbija, ponadto bojownik pływa jak opętały i atakuje szybę, a jak palec zbliżałem do szyby to trudno powiedziec czy go widział, bo raz sie ruszył a raz nie, chwilowo przełozyłem go do kuli i jest spokojny. Na pewno jak bedę miał fundusze to zainwestuje w jakieś lepsze akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że jednak to nie załamanie światła ponieważ zanurzyłem głowę, znaczy nie całą bo nie weszła :D tylko twarz oczy były pod wodą i rzeczywiście odbija się co prawda nie tak do końca ale w dużym stopniu na wprost patrząc strasznie zniekształca a jak pod kątem szyby to wtedy lustro tak czy siak akwarium jakieś lipne i nie nadaje sie niestety.

Dzięki wszystkim za odpowiedź temat uważam już za zamknięty i życze Wesołych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...