Skocz do zawartości

Podkrecenie temp pomoze zwalczyc chorobska??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakladam nowe akwa 112l na start kupilem gupole i neonki, padly wszystkie :/ (opisalem to w dziale rybki o gupiku psychopacie :P ) kobieta z zoologa poradzila mi ze najpierw moge na dobe ustawic temp 35 stopni nawet i to powinno ewentualne choroby zabic jesli w ogole jakies mam heh... na ten czas rosliny przelozylem do wiadra z woda chyba nie powinno im sie nic stac.. co o tym sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odp Lukas; woda byla odstana okolo tygodnia, testy juz robilem wszystko wyszlo ok twardosc, pH itd, mialem tez dodane bakterie na start z takiej kapsulki

 

odp Kasiaaa: woda byla filtrowana i napowietrzana z roslinami od piatku do poniedzialku caly weekend

 

odp bartexx: woda byla odstana , potem stala jeszcze po wlozeniu zwiru, potem z roslinami filtrem napowietrzaniem itd, wiec po okolo tygodniu (odkazona aqua kali, z bakteriami z kapsulki)

 

Ale ten post zalozylem w tym dziale bo chcialem zebyscie sie wypowiedzieli o tej metodzie czyli podkrecenia temp mocno na dobe czy dwie w celu zniszczenia chorob. Jak macie jakies rady co do powodu padniecia rybek to piszcie prosze w tamtym poscie w dziale rybki. Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie podkręcania temperatury- myślę że pomaga to conajmniej zmniejszyć ilość bakterii grzybowych, ponieważ często przy np. pleśniawce zalecane jest podniesienie temperatury wody. Jednak mając już w akwa rybki podnosi się temperaturę max do 29-30* a i to oczywiście nie przy wszystkich gatunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...