Skocz do zawartości

300L - 400L Skompletowanie całości.


michualex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zamierzam postawić szkło coś w okolicach większe niż 300L

 

I są dwie opcje.

 

250x40x40

300x40x30

 

Bardziej przekonuje mnie 300cm długości.

Front opti, a reszta float.

 

Akwarium będzie stało około 70zm nad ziemią. Obok będzie telewizor, oczywiście niżej. Więc robiąc stelaż pod akwarium muszę uwzględnić też coś pod telewizor tak by zagospodarować całą ścianę.

 

Z podmianami nie było by problemu bo za ścianą mam łazienkę, a za drugą ścianą trawnik.

 

Problem był by z oświetleniem tego. Musiały by być chyba 3 belki. Ale nie mam pomysłu jak to zrobić. Więc szedł bym chyba w HQI. 3x70W

 

Akwarium generalnie roślinne idące w strone iwagumi.

 

Obsada

-15 brzanka denisona

-10 Glonojad syjamski

- i jakaś parka może barwniak czerwono brzuchy. Lub coś innego ale jeszcze nie wiem dokładnie.

 

Jak to filtować na razie nie wiem. Czy postawić to na biologu i mechaniku czy tylko jeden kubełek. Wolał bym jeden.

 

Podłoże to raczej amazonia Ady ale nie wiem czy to czymś podsypywać czy nie. Nie znam się na tych podsypkach więc prosił bym o jakąś poradę ile i czego wsypać.

 

Co2 z butli i EI.

 

No i jeszcze kwestia ogrzewania tego. Ale myślę że przepływowa grzałka 300W powinna dać radę.

 

Macie jakieś porady jak to postawić żeby nie było błędów przy tak dużym akwarium? Mam tylko małe pierdko 54L więc nie ma za bardzo tragedii jak co kolwiek by się stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...