Skocz do zawartości

Lampa UV czy to działa?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od trzech tygodni walczę z zakwitem wody.Częściej podmieniam wodę, zaprzestałem nawożenia, skruciłem czas oświetlenia- bez efektu. Woda jest mętna- zielona. Mysle o lampie UV. Może ktoś ma taką? Będę wdzięczny za opinie na temat skuteczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa UV na_prawde czyni cuda.Dawno temu gdy hodowałem pyszczaki miałem lampę UV podłączoną do wylotu filtra zewnętrznego.Nigdy nie miałem problemu z zakwitem wody i glonów było nie za dużo.Lampe włącza się cyklicznie raz lub dwa razy na tydzień,nie musi non stop chodzić.Jednak jest to spory wydatek,ale na zakwit wody na_pewno pomoże

 

EDIT:

 

Z drugiej strony można powiedzieć tak.Jeżeli jest dobry,wydajny filtr,w akwarium jest zachowana równowaga biologiczna,nie ma przerybienia,z głową karmimy rybki to zakwit wody nam nie grozi.No i oczywiście zapomniałem o roślinach-one są bardzo ważne w naszym akwa.Jeszcze jedno-akwa nie powinno mieć styczności z promieniami słonecznymi

 

mod: edytuj posty i nie pisz jeden pod drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa UV na_prawde czyni cuda.Dawno temu gdy hodowałem pyszczaki miałem lampę UV podłączoną do wylotu filtra zewnętrznego.Nigdy nie miałem problemu z zakwitem wody i glonów było nie za dużo.Lampe włącza się cyklicznie raz lub dwa razy na tydzień,nie musi non stop chodzić.Jednak jest to spory wydatek,ale na zakwit wody na_pewno pomoże

 

EDIT:

 

Z drugiej strony można powiedzieć tak.Jeżeli jest dobry,wydajny filtr,w akwarium jest zachowana równowaga biologiczna,nie ma przerybienia,z głową karmimy rybki to zakwit wody nam nie grozi.No i oczywiście zapomniałem o roślinach-one są bardzo ważne w naszym akwa.Jeszcze jedno-akwa nie powinno mieć styczności z promieniami słonecznymi

 

mod: edytuj posty i nie pisz jeden pod drugim.

Niestety mój zbiornik stoi niedaleko okna i inaczej się nieda. Zasłaniam rolety tak aby słońce ne świeciło bezpośrednio na akwarium. Filtr fluval 105 akwa 112l, rybek może troszke za dużo, za to roślin całkiem sporo dobrze rosnących ( CO2 ). O przekarmianiu nie ma mowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

lampa UV może i dobra ale na pewno nie ta wmontowana w filtr...

 

To nic innego jak zwykła dioda UV

Można ją kupić za około 1zł i dołożyć zasilacz i na to samo wyjdzie...

Ile potrzeba takich diod aby uporać się z zakwitem w baniaku 60l ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...