Skocz do zawartości

72 l nowy zbiornik czy coś jeszcze...?


Seed86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem się zapytać czy może coś dodać do obsady dość niewielkiej:

ramirezka parka

2 glonojady albinosy

2 krewetki filtrujące

 

akwa jest dosyć wysokie i zastanawiam się czy coś dodać

założenie jest takie że chcę rozmnożyć ramirezki:)

dla tego zastanawiam się czy coś dodawać czy zostawić tak jak jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-ph było z 5 niestety do gh nie mam jeszcze testu ale myślę że analogiczne do ph woda będzie miękka(kranówkę odstaną mieszałem z RO), tydzień temu wykonywałem pomiar azotanów - 5 mg/l

-zbiornik jest nowy

- miały być tylko dla ramirezki ale stwierdziłem ze jakoś tak pusto

-glonojady trzymać będę tylko młode żeby mi dobrze ściany ogarniały bo na starcie troszkę zielenicy się pojawiło ale teraz nawet śladu nie ma na szybkach

-no i krewecie żeby mi filtrowały(chociaż w jakimś stopniu)

- zastanawiam się właśnie czy coś dobrać co by nie przeszkadzało w rozmnażaniu ramirezek

-rybki ładnie się już wybarwiają, widać że dobrze się czują mają ładny niebieski odcień i kropki.

-dobrały się w parkę,miałem troszkę obawę przejawem agresji i to częstej ale okazało się że po prostu musiały się dotrzeć :)

- akwa porośnięte roślinkami i wyposażone w pokaźny korzonek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoże składa się z warstwy piasku i żwirku. Zastosowanie takie z powodu mojego wcześniejszego doświadczenia kiedy zastosowałem za małą ilość piasku i problem był z roślinami.Rybki sie dopiero wybarwiają ale już mają około 4 cm albo powyżej.Jak je kupiłem były bladziutkie po kilku dniach u mnie zaczęły nabierać kolorków.Ciekawy jestem kiedy dojdzie do pierwszego tarła. No co do zbrojników myśle że jak już je kupiłem to przez jakiś czas zostaną.Na razie dużo miejsca nie zajmują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...