Skocz do zawartości

[45 L] jednogatunkowe


farloon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

oświetlenie: 1 x 11 W

filtracja: AQUAEL UNIFILTER 280 (280 l/h)

gatunki i ilość ryb: poniżej

rośliny: brak (oczywiście mam zamiar kupić)

wymiary akwarium: 50 x 30 x 30 cm

 

Jak widać po tytule tematu interesuje mnie akwarium jednogatunkowe, ponieważ wydaje mi się że przy takim małym akwarium jest się mocno ograniczonym co do ilości ryb, więc lepiej kupić więcej ryb jednego gatunku moim zdaniem.

 

Biorąc pod uwagę litraż i dostępność ryb w okolicznych sklepach zoologicznych wybór mam bardzo mały: Neon Innesa albo Gupik.

 

1. propozycja:

 

Gupik x 6

 

Tu mam pytanie: czy konieczne jest, żeby na jednego samca przypadały 2/3 samice (książkowe zalecenia)? Czy to źle wpłynie na samców jeśli będą miały np. tylko jedną samiczkę? Przy 2 samcach i 4 samicach będę miał istną wylęgarnie i co ja z tym narybkiem zrobię... Dlatego moja propozycja jest 5 samców + 1 samiczka, żeby ograniczyć rozród.

 

2. propozycja:

 

Neon Innesa x 10

 

Czytałem, że ten gatunek "źle znosi jasne podłoże i oświetlenie", więc nie wiem czy moja świetlówka nie jest za mocna?

 

Poprawiajcie, doradzajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oświetlenie: 1 x 11 W

filtracja: AQUAEL UNIFILTER 280 (280 l/h)

gatunki i ilość ryb: poniżej

rośliny: brak (oczywiście mam zamiar kupić)

wymiary akwarium: 50 x 30 x 30 cm

 

Jak widać po tytule tematu interesuje mnie akwarium jednogatunkowe, ponieważ wydaje mi się że przy takim małym akwarium jest się mocno ograniczonym co do ilości ryb, więc lepiej kupić więcej ryb jednego gatunku moim zdaniem.

 

Biorąc pod uwagę litraż i dostępność ryb w okolicznych sklepach zoologicznych wybór mam bardzo mały: Neon Innesa albo Gupik.

 

1. propozycja:

 

Gupik x 6

 

Tu mam pytanie: czy konieczne jest, żeby na jednego samca przypadały 2/3 samice (książkowe zalecenia)? Czy to źle wpłynie na samców jeśli będą miały np. tylko jedną samiczkę? Przy 2 samcach i 4 samicach będę miał istną wylęgarnie i co ja z tym narybkiem zrobię... Dlatego moja propozycja jest 5 samców + 1 samiczka, żeby ograniczyć rozród.

 

2. propozycja:

 

Neon Innesa x 10

 

Czytałem, że ten gatunek "źle znosi jasne podłoże i oświetlenie", więc nie wiem czy moja świetlówka nie jest za mocna?

 

Poprawiajcie, doradzajcie ;)

Co do gupików, nie może być jedna samiczka, gdyż samce mogą ją "zamęczyć", dobrze by było gdyby było więcej samic. Ewentualnie same samce.

Co do neonów to wydaje mi się, że w tym litrażu lepiej byłoby mieć neony zielone, gdyż 45l, może być za mało dla innesa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. propozycja:

 

Gupik x 6

 

Tu mam pytanie: czy konieczne jest, żeby na jednego samca przypadały 2/3 samice (książkowe zalecenia)? Czy to źle wpłynie na samców jeśli będą miały np. tylko jedną samiczkę? Przy 2 samcach i 4 samicach będę miał istną wylęgarnie i co ja z tym narybkiem zrobię... Dlatego moja propozycja jest 5 samców + 1 samiczka, żeby ograniczyć rozród.

 

2. propozycja:

 

Neon Innesa x 10

 

Czytałem, że ten gatunek "źle znosi jasne podłoże i oświetlenie", więc nie wiem czy moja świetlówka nie jest za mocna?

 

 

 

 

 

1. Gupiki rozmnażają się jak szalone bez względu na to czy masz je w stosunku 1:1 czy 1:2 czy 5:1 a narybek możesz pozostawic w akwarium jako żywy pokarm (oczywiście silniejsze przeżyją).

 

2. Neon Innesa rzeczywiście lubi zacienione miejsca z bujną roślinnością Ja mam 10 Neonów w 60l akwa i 18W oświetlenie - rybki są żywe szybkie ciągle pływają w ławicy nie wykazują żadnych objawów wskazujących na negatywny wpływ oświetlenia czy jasnego żwirku na dnie. Są łatwe w hodowli i przyjemne dla oka dlatego przy jednogatunkowym akwa polecam Neony Innesa, ale decyzja należy do ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...