Skocz do zawartości

200l (pseudo)roślinne uzupełnienie obsady


ranma11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

sprzęt:

standardowe 200l(100x40x50)

filtr tetratec ex700

oświetlenie dwie świetlówki w standardowej pokrywie do takich akwa(nie pamiętam mocy; niedługo będę wymieniał i pewnie kupię jedną pod rośliny)

grzałka brak(zamierzam jednak w końcu coś wsadzić ale w domu temp. stabilna[termometr w akwa wskazuje ~25*C] i nie jest to priorytet)

napowietrzanie kupione ale jeszcze nie zainstalowane

CO2 z puszki(takie 1l puszki... na butlę mnie obecnie nie stać, ponadto bez adekwatnego oświetlenia to nie ma sensu)(dozowanie minimalne)

 

parametry:

muszę kupić testy

tymczasem strona wodociągów(nie wiedzę tam twardości więc daję link): http://gk.itsmedia.pl/stacje_uzdatniani ... ,page.html

 

 

flora:

4x żabienica(każda inna; chyba amazonka, chyba green ocelot, chyba red osiris i coś jeszcze)

kryptokoryna (wg. etykiety w sklepie wendti green... w akwarium[trzymana dość długo w kiepskich warunkach] wykształciła brązowe liście...)

ludwigia("jakaś" otrzymana kiedyś jako gratis)

duży henio(chyba... też dostałem w gratisie)

mikrozorium(odratowane resztki... wolno rośnie...)

anubias(nie wiem czemu ,ale pierwszy raz udaje mi się utrzymać anubiasa we względnie dobrej kondycji... choć i tak bez szaleństw... nie wiem co robię źle)

round pelia(to z kolei rośnie jak szalone... i też nie wiem dlaczego ;P)

valisneria(też "jakaś" choć wiem że nie spiralis)

sagittaria subulata (trawnik)

śladowe ilości wilow moss i jakiejś jeszcze kryptokoryny

(jeżeli chodzi o rośliny to 90% z nich miałem w tym przed restartem*/innym zbiorniku lub dostałem, więc generalnie wsadzałem co było nawet w niekoniecznie dobrej kondycji)

(jak się uda to zrobię fotkę i wstawię)

*-przez pewien czas totalnie olałem akwaria celem skupienia się na innych sprawach(osobiste) i teraz łatwiej było to postawić od nowa...

 

obecna fauna:

świderki

rozdętki

2x anentome helena(zamierzam dokupić ale najpierw muszę znaleźć lub zrobić źródło pokarmu - zatoczków - najbardziej im smakują)

3x red cherry(pozostałości z innego zbiornika; zamierzam wpuścić ich tam sporo więcej)

1x amano(podobnie jak wyżej, docelowo 10-15)

60x neon inessa(zastanawiam się czy nie za dużo przy planach co do reszty?)

 

co bym chciał:

Oprócz wspomnianych już krewetek rc i amano chciałbym 4-5szt. filtrujących.(atyopsis molucensis lub atya gabonensis)

Brakuje mi czegoś co pływało by przy powierzchni.(z obserwacji wynika że neonki wolą jednak bliżej dna pływać)(jedyne co mi przyszło na myśl to bojowniki ale średnio mi one pasują i nie wiem czy się nadają) Chciałbym coś niewielkiego i oczywiście powinno być dość pokojowo usposobione(krewetki).

 

Proszę o rady oraz sugestie

 

P.S. Z góry przepraszam za ew. błędy w nazewnictwie (szczególnie przy roślinach) oraz błędy językowe(starałem się jak mogłem, ale tak czy siak to formą niczego mi to nie przypomina).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest ciekawa propozycja, ale czy mógłby mi ktoś kto miał/ma te ryby(lub inne pstrążenice) powiedzieć jakie warunki powinno im się zapewnić i jak się nimi opiekować(karmienie)?? Pytam bo w sieci czytam że nad powierzchnią wody powinna być wolna przestrzeń podczas gdy u mnie jest nalane niemal do pełna a pokrywa jest niska(wolałbym nie zmniejszać poziomu wody), a co do karmienia to nie mam za bardzo czasu na zabawę z wymyślnymi karmami częściej niż w weekendy...(źródła zalecają pokarm żywy, a nawet "latający"[np. muszki owocówki]*)

 

Poza tym pytanie: czy nie za gęsto będzie w tym akwarium??

 

*- akurat jeżeli chodzi o owocówki to miałem z nimi sporo do czynienia gdyż hodowałem je jako pokarm dla młodych modliszek... i raczej hoduje się odmianę nielotną(za długie lub za krótkie skrzydła - w zależności od gatunku)

 

P.S. "harem" odnosiło się tylko do pomysłu bojowników... inne ryby oczywiście w innych "wydaniach grupowych"...

 

edit:

Poszukałem trochę i dowiedziałem się że w górnej części zbiornika "powinny" się trzymać danio(pręgowane i lamparcie) i kardynałki chińskie. Co do danio to wydają mi się spore(dorosłe) i jako że są to ryby dość aktywne to pewnie nie będzie szans na utrzymanie red cherry(ostatecznie mógłbym z nich zrezygnować na korzyść większej grupy amano). Poza tym średnio mi się podobają podobnie jak kardynałki...(odkąd dowiedziałem się że te czerwone danio w sklepie są sztucznie koloryzowane to straciły urok) W trakcie poszukiwań natknąłem się jeszcze na smuklenia pryskacza ale tu mam wątpliwości takie jak co do pstrążenic. Nie mniej jednak żadnej z tych ryb dotąd nie trzymałem więc proszę o wypowiedź innych, szczególnie co do tego w której części zbiornika te ryby przebywają?(wcześniejsze pytanie o pstrążenice jak najbardziej aktualne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie marudzę tylko pytam o jakiś sklep bo się nie orientuję... Znam tylko iquitos'a(hurtownia na bielanach - ostatnio te 60 inessów kupowałem) i sklepy w galeriach handlowych typu kakadu(ostatnio w złotych tarasach byłem kupić rasbory galaxy do innego zbiornika to powiem szczerze że nie ma cudów w asortymencie...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...