Skocz do zawartości

Kiedy moge się spodziewać tarła Bojownik


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dziś dokupiłam do samicy bojownika wspaniałego samca bojownika strzępiatego

Samiec ma chyba gody albo cos w tym stylu bo:

Otwiera skrzela gdy zbliża się do samicy i ja goni po akwa.

 

Mnie się wydaje ze powinien robić piane znaczy gniazdo i być troche bardziej większy bo mi sie wydaje ze jest za młody

Bojownik otwiera szkrzela od 4-5 godzin

Czy to moze początki tarła czy jeszcze musze długo czekać czekam na szybką odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba coś zle zrozumiałeś Samiec to bojownik strzępiasty

I mam do tego pytanie czy on może się krzyżować z tą samicą

I czy on nie jest za mały do tarła

Samiczka jes tak jakby troszeczke większa

 

Wiem ze trzyma się w haremach dziś byłam w sklepie chciałam dokupić ale nie było już samiczek niestety

 

EDIT: Temperature utrzymuje 23-24 stopnie czy mam zwyszyć do 30 by wywołać u nich tarło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby zrobić "nastrój" podnosi się temperaturę właśnie do około 30 stopni i obniża poziom wody w akwarium, tylko najpierw dokup drugą samiczkę, bo jeśli bedziesz próbowała celowo wywołać tarło gdy masz tylko jedną to on ją najprawdopodobniej zamęczy i będzie to Twoja wina. jak kupisz drugą to poczytaj trochę o tarle tych rybek a potem dopiero przystąp do rozmnażania ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wychowie narybku znam się bo kiedyś zaopiekowałam się ikra bojowników która dostaąłm od koleżanki bojowniki przeżyły ale to już było jakies 3lata temu

 

Ma 2 samca jest większy ale mam małe płetwy bo kupiłam go strasznie poniszczonego dopiero co dochodzi do siebie ale jest w formie czy ma go dac do tej samicy

 

Smaica ma pełno kryjjówek roślin itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ikrą się zaopiekowałaś? i Ci sie z tej ikry wykluło i jeszcze przeżyło? nie wierzę.

 

nie jestem pewna czy dobrze rozumiem. masz 1 samiczkę która pływa w akwa z 1 samcem. masz też gdzieś indziej innego samca. i co chcesz go wrzucić do tych dwojga? czy o co Ci chodzi? że może ten drugi będzie chciał się z tą samiczką trzeć? powtarzam nie doprowadzaj w tej chwili na siłę do tarła bo nic nie wiesz na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ja dostałam ta ikre w gnieździe i to na dodatek w kuli

Bo koledze zdechł wtedy samiec a on miał tylko 2 kule więc raczej u niego by się nie uchowały

 

EDIT: Zauważyłam ze samica gdy samiec budował gniazdo samica 3 razy do niego otworzyła skrzela a gdy bojek w budowie gniazda robi sobie przerwe atakuje samice albo odpoczywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...