Skocz do zawartości

Jakie rośliny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , zawsze byłem przeciw rośliną żywym bo za dużo z nimi roboty itd... ale jakoś coraz bardziej podoba mi się akwa z żywymi roślinkami ... więc postanowiłem coś wsadzić do swojego baniaka , szukam czegoś łatwego w hodowli które nie wymaga specjalnego światła ani nawozów , doradzili mi takie roślinki :

mech jawajski

rogatek sztywny

 

Może znacie jakieś inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.o aż mnei zdziwiło zawsze myślałem , że roślinki potrzebują nie wiadomo czego ^.^ To poszukam czegoś tu i kupuje :)

 

Aa temp w baniaku mam 26-28 ma to znaczenie dla roślinek ?

Przeczytałem i z tych które mi napisałeś mogę mieć 2 - mech jawajski i nurzeńca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i bez żadnych nawozów ?kupiłaś i odrazu dałaś do akwa?

najpierw dokładnie przepłukałam żeby nie przynieść ślimakow ;P

a tak na poważnie to na początku wlałam trochę nawozu (jak miałam samego bojka), ale od kiedy zdecydowałam sie na krewetki, przestałam lać, a roślinki nadal rosną jak dzikie :)

 

 

a ta temperatura (ma oczywiście znaczenie dla roślin), może być ciut za wysoka np dla moczarki, ale myślę że i tak możesz spróbować. a anubiasy zniosą wszystko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem obchód po wszystkich akwa w moim mieście i... ZERO a nurzańcu mogę pomarzyć a za mech jawajski to lekka przesada... moczarki są dostępne ;D a ze ślimaków to mam jest tylko 1 ;( i to nie taki jaki chce ;D ale jest krab tęczowy ;D no i wybór rybek w tym lepszy zoologu jest jakiś ;-) Więc chyba pozostało mi allegro albo coś od prywatnych hodowców z forum ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...