Skocz do zawartości

problem z ramirezą


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z pielęgniczką ramireza.W akwa mam wodę o parametrach 7,5 ph i 12 kh i para ramirezek złożyła ikre. I boje się że zostanie pożarta przez współmieszkańców. Nie mam 2 zbiornika aby odłowić inne rybki ani ikrę:( puki co rodzice (ramirezki) pilnują swojego przyszłego potomstwa. Czy jest jakaś rada aby dochować cokolwiek z tego co może się wykluć???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób zawsze jakiś jest. Jeśli masz kotnik, plastikowy lub siatkowy, możesz nakryć nim (do góry dnem) miejsce z ikrą, tak żeby żadna rybka nie mogła tam wpłynąć...ale im później to zrobisz tym lepiej, bo teraz prawdopodobnie rodzice dotleniają ikrę jak i wybierają uszkodzone jajeczka, więc dostęp dla nich powinien być.

Ważne tylko żeby kotnik (jeśli jest plastikowy) miał jak najwięcej maleńkich dziurek-swobodny przepływ wody.

Jeśli nie masz kotnika i nie możesz kupić, to użyj zamiast niego choćby części dużej butelki plastikowej,po wodzie lub czegoś podobnego -i porób w niej dziurki grubą igłą (jak najwięcej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z pielęgniczką ramireza.W akwa mam wodę o parametrach 7,5 ph i 12 kh i para ramirezek złożyła ikre. I boje się że zostanie pożarta przez współmieszkańców. Nie mam 2 zbiornika aby odłowić inne rybki ani ikrę:( puki co rodzice (ramirezki) pilnują swojego przyszłego potomstwa. Czy jest jakaś rada aby dochować cokolwiek z tego co może się wykluć???

kilka dni temu miałem podobny problem z kakadu ;). Ja nie dotykałem ikry i nie przeszkadzałem rodzicom ;) jeśli pilnują we dwoje to możesz być spokojny nic ikrze nie będzie. Odłowiłem narybek dopiero po 3 dniach do kotnika ale zostawiłem 5-10 młodych żeby nadal rodzice mogli i uczyli się wychowywać narybek ;). Co z tego będzie zobaczymy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...