Jump to content

Cyperus czy cos z tego bedzie.?


Murzynn
 Share

Recommended Posts

Według mnie to masz toche za "grube" podłoże, jaką masz granulacje?

Moc świetlówek?

 

 

"Lp. Pierwiastek Opis Objaw niedoboru

1. Azot Dostarczany do roślin jako wynik przemiany materii ryb w formie azotanów. Niedobór można uzupełnić dodając KNO3/azotan potasowy/. Wcześniej należy jednak zbadać ich poziom w naszym akwarium gdyż nadmiar jest szkodliwy dla ryb. Wartość optymalną tolerowaną przez ryby określa się jako 12,0mg/l. Azot jest istotnym pierwiastkiem rośliny. Jest głównym budulcem substancji białkowych, kwasów nukleinowych, chlorofilu i innych substancji organicznych. Spełnia funkcję budulcową w roślinie i z tego też powodu jest stawiany na pierwszym miejscu jako najważniejszy element procesów przemiany materii. Liscie wyrastają małe i są zabarwione na kolor żółto-zielony. Przebarwienie to w zależności od wysokości niedoboru jest zróżnicowane i może obejmować obrzeże liscia lub nawet całą blaszkę lisciową. Powodowana przez niedobór azotu chloroza może być mylona z objawami niedoboru potasu. Aby przekonać się z jakim niedoborem mamy doczynienia wystarczy dodać eksperymentalnie azotu. Rośliny bowiem bardzo szybko reagują na jego dostawę. Ponadto rośliny w razie niedoboru tego pierwiastka są karłowate co w wypadku braku potasu nie ma miejsca.

2. Potas Główny składnik PMDD oraz niezbędny składnik pokarmowy dla roślin. Jego obecność w roślinie jest konieczna do wzrostu substancji organicznej oraz uczestniczy bezpośrednio w procesie fotosyntezy. Niezbędny również przy tworzeniu się węglowodanów. Jest w roślinie niezastąpiony a jego brak hamuje produkcję związków węgla niezbędnych do budowy białka. Liście przy braku potasu zabarwiają sie w skrajnych niedoborach na brązowo ku brzegowi blaszki liściowej jaśniejąc.

3. Magnez/Mg/ Potrzeby roślin na ten pierwiastek są bardzo duże. Spełnia główną rolę w budowie chlorofilu a więc również w podziale komórek. Rośliny reagują na niedobór żółknięciem liści które to plamy umiejscowione są w obrębie unerwienia. Objawy dotyczą głównie starszych liści.

4. Żelazo/Fe/ Najważniejszy z mikroelementów składnik. Pobieranie go przez roślinę może zostać zahamowane w wodzie zmierzajacej w kierunku zasadowości. Niedobór to typowa chloroza rośliny. Niedobór tego pierwiastka to przede wszystkim wolniejsze przyrosty gdyż spada silnie proces intensywności pobierania CO2 oraz ogólna chloroza.

5. Mangan/Mn/ Jeden z ważniejszych pierwiastków dla wzrostu roślin. Objawy niedoboru to wyrazne zahamowanie wzrostu oraz żółknięcie liści przechodzące w postać brunatnych plam. Dotyczy to stref między nerwami.

6. Miedz/Cu/ Uwaga!!! W nadmiarze szkodliwy dla ryb. Brązowe, ciemniejsze, duże plamy na liściach przechodzące w pomarszczoną blaszkę liściową. Ogólne zahamowanie wzrostu.

7. Cynk/Zn/ Liście rosną mniejsze niz zwykle oraz ogólne zahamowanie wzrostu rośliny.

8. Bor/B/ Budulec ściany komórkowej rośliny. Zaprzestanie całkowite wzrostu rośliny na wysokość w wyniku słabego rozwoju stożka wzrostu. Roslina ma jednak przyrosty boczne ale mniejsze. Ogólnie można zauważyć wyraznie karłowacenie łodygi chociaż liście mogą być normalnej wielkości."

Link to comment
Share on other sites

Podłoże mam 2kg drobnego,i 2kg grubszego,nie wiem jaka wielkość w mm.

Mam energooszczędną 11W a,jaką barwę światła to nie wiem.

 

Zdecydowałem, że muszę kupić nowa 6500k kupie jeszcze jedną trawę i zobaczymy jak będzie rosła.

 

 

Regulamin 6.1. Mapet

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...