Skocz do zawartości

Tło strukturalne cr65 budowa i jego koszt.


SlawwPmi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich chciałbym tu zaprezentować ogólną fotorelacje z budowy tła 3D z styropianu i pianki montażowej oraz zaprawy cr65, a ogólną to dlatego ponieważ większość z was widziała na innych forach lub postach jak to zrobić ja bardziej chcę przedstawić wam koszt budowy i jak uniknąć zbędnych wydatków a zatem zaczynamy ja mam akwa 120x50x40 240l, najpierw zakup styropianu dwie płyty o grubości 2cm wyniosło 3.50 skleiłem je razem ze sobą i dociąłem na odpowiedni wymiar w lewym dolnym rogu mam przyklejony klocek ze styropianu 10cm jest on już opklejony pianką montażową, ma on imitować pułkę skalną lub jakiś uskok,wszystko przyklejone sylikonem akwarystycznym kupiłem średnią tóbke to był błąd bardzo ciężko się wyciska no i nie starczyło koszt 14zł duża butla pianki 15zł, Zdjęcie nr.2 tu mam wycięte i przyklejone skałki silikonem zakupiłem dużą tube do pistoletu o wiele wygodniej ale i też drożej 29zl na drugi dzień w markecie budowlanym widziałem silikon szklarski którym również można kleić akwaria 11zł zakupiłem go bo póżniej i tak trochę zabrakło przy wklejaniu tła do akwarium,zdjęcie nr.3 kolejna przymiarka z czystej ciekawość tu już przyciete skałki,zdjęcie nr.4 tutaj wypełniłem wolne przestszenie musiałem zakupić drugą piankę 15zł, zdjęcie nr.5 tu już wycięte wolne przestszenie, zdjęcie nr.6 tu już tło pokryte zaprawą cr65 która kosztowała 56zł jej trzeba poszukać bo np. w markecie obok może ona kosztować nawet 70zł do nakładania zakupiłem dwa pędzle okrągłe jeden średni jeden mały koszt 7.50 dużego nie używałem więc niema sensu kupować,zdjecię nr.7 kolejna przymiarka po wyschnięciu zaprawy w celu sprawdzenia ile jeszcze mogę nałożyć zaprawy na boki ogólnie nałożyłem 3 warstwy zaprawy zdjęcie nr.8 tło pomalowane farbą altax emalia akrylowa wodorozcięczalna kupiłem dwie małe puszki biała i czarna 250ml 1szt 15zł chciałem uzyskać kolor grafitowy niestety wyszedł ciemny szary ale nawet czarny był by dobry :) kupiłem dwa małe pędzle mały i mniejszy 9.50 oczywiście użyłem tylko jednego znowu niepotrzebny zakup a na ostatnich zdjęciach akwarium już zalane i obsadzone :) jeszcze trochę biedne ale roślinki się rozrosną no i więcej rybek też będzie :)podsumowując dużo można zaoszczędzić na silikonie bo poco przepłacać skoro nie widać różnicy :) można też zaoszczędzić na pędzlach no i jeśli nie będziecie zbyt dużo kombonować to jedna butla pianki też powinna wystarczyć,jedna puszka farby 250ml też spokojnie starczy na dwukrotne pomalowanie tła, jeśli są jakieś pytania to dawać śmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem kiedyś "CX5" do sklejenia kilku kamieni w moim akwarium. Przez dwa miesiące lub dłużej trzymałem ową dekoracje w zbiorniku i żadnemu mojemu podopiecznemu nic się nie stało. Według mnie "CX5" jest bezpieczna dla zwierząt w akwarium. A przy okazji szybko schnie więc dodatkowy plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...