Jump to content

Czy to psychoza?

Recommended Posts

Witam,

Trzy dni temu (16.11.2012) wpuściłem do mojego 54 litrowego akwarium 6 razbor galaxy. Są to pierwsze rybki, które wpuściłem i w chwili obecnej mieszkają z jedną Helenką. Na początku dosyć płochliwe, obecnie coraz odważniejsze. Dzisiaj zobaczyłem, że jedna z nich zdecydowanie odstaje od reszty. Siedzi w koncie akwarium, skierowana głową do szyby i praktycznie się nie rusza. Z wyglądu jedyna różnica to to, że jest lekko zgarbiona w porównaniu do reszty. Kolor w normie. Czytałem na forum różne objawy i najbardziej pasuje mi psychoza strachu. Czy dobrze diagnozuję?

Yhm , to dużo wiemy. Pewnie jej smutno i ma focha.

A tak na poważnie więcej informacji o zbiorniku , kiedy było zalane , testy wody itp.

Przed założeniem tematu przeczytaj regulamin jak zakładać tematy żeby mieć szybką sensowną odpowiedź.

Przeczytałem temat "Zanim założysz temat. Przyczyny powstawania chorób u ryb." Wydaje mi się że wszystko jest ok, według wymienionych w temacie pięciu punktów, więc zadałem pytanie.

- Zbiornik 54 litrowy o wymiarach 60x30x30

- Oświetlenie 1x11W - wiem, że mało, ale taki zestaw dostałem. Oświetlenie włączone jest obecnie po 7h na dobę.

- Grzałka z termostatem 50W. Temperatura 23 stopnie.

- Filtr wewnętrzny o mocy 3W i wydajności od 50 do 360l/h

- Zbiornik zalałem 09.10.2012.

- Wyniki testów z 15.11.2012: PH 7,5, KH 16, GH 20. Innych testów obecnie nie posiadam.

- Podłoże to żwir, a pod nim ziemia.

- Rośliny: nurzaniec vallisneria, eleocharis parvula, cryptocoryne parva oraz gałęzatkę i flame moss.

- w akwarium mam jeszcze korzeń i kokosy (wszystko wygotowałem).

- nie stosowałem żadnych nawozów

- wody jeszcze nie podmieniałem

Dzisiaj tj. 20.11.2012 zaobserwowałem, że opisywana razbora cały czas porusza pyszczkiem (otwiera i zamyka). Już nie siedzi w rogu, ale cały czas jest lekko przygarbiona, ukrywa się i prawie w ogóle nie pływa. Reszta rybek ochoczo pływa po całym akwarium, a dwie nawet chyba czują się bardzo dobrze, bo pływają koło siebie i energiczni poruszają płetwami.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...