Skocz do zawartości

Reaktor z filtra na rurowego ?


aquatrol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.Moje pytanie zasadniczo dotyczy, nie tyle budowy takiego reaktora, co jego wielkości.

Zazwyczaj takie reaktory budowane są z tzw. "klasycznych" filtrów na rurowych. Czy można użyć mniejszej opcji takiego filtra ? Głównie chodzi mi o to,czy ktoś już coś takiego zmajstrował i czy dobrze to miesza co2 ?

Chodzi mi o coś mniej więcej takiego http://www.woda.com.pl/index.php?p726,w ... m-3-4-cala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Do tej pory dodawałem CO2 na wejściu do filtra zewnętrznego Fluval. Wszystko było OK. Jednak jest granica co do ilości rozpuszczania CO2 w tym układzie. Gdy dodałem większą ilość gazu na wlocie w/w system nie był w stanie go rozpuścić. Jakiś miesiąc temu zainstalowałem sobie reaktor. Mało tego, przepływ CO2 do reaktora jest u mnie tak duży, że na liczniku bąbelków nie jestem w stanie policzyć ile bąbli podaję na 1s. Ponieważ mam PH Controller nie przejmuję się tym zbytnio. Mogę powiedzieć jedno. Reaktor jest do tej pory chyba najlepszym urządzeniem jeśli chodzi o wydajność mieszania CO2 z wodą. Praktycznie jeszcze nie próbowałem możliwości granicznych takiego układu. Mam wrażenie, że mógłbym w moment wytworzyć wodę gazowaną w akwarium, co raczej nie jest porządane.

Wniosek: Za niewielkie pieniądze polecam wykonanie z filtra narurowego reaktora, który działa i rozpuszcza CO2 w 100%.

Im większy filtr tym jego sprawność rośnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...