Skocz do zawartości

Ramirez - Napuchnięte Oko


lisukup
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, bardzo przepraszam że zaczynam przygodę na tym forum od postu w tym dziale, ale byłbym wdzięczny jeżeli uzyskałbym rade od kogoś doświadczonego, mianowicie:

 

Akwa 240l

Obsada:

Neonki (Axelroda i Innesa) ok 10szt

Otoski Przyujściowe ok 6 szt

Kiryski 4szt

Paletki 5 szt

Ramirezy 5 szt

 

Pokarm -

Ichtivit Tropicala

D-allio Tropicala

Serce Wołowe Mix

Granulat (nie pamiętam jaki)

 

Temp 28st

 

Ph 6.7

GH 6

KH 3

NO2 0.0 / 0.05 Nie potrafię dokładnie odróżnić na skali

 

Podmiany raz na tydzień 15%

 

Ostatnio leczyłem wiciowce Capifosem zooleka (1.5 mies temu) z pozytywnym efektem.

 

Po pewnym czasie zauważułem u Ramireza (Samca Alpha) dziwny żółty "strupek"

2x3mm w okolicach płetwy grzbietowej. Po tygodniu zauwazyłem iż jego oko jest lekko napuchnięte (nie jest to typowy wytrzeszcz, wystaje 1 - 1.5mm bardziej od tego drugiego)

Z racji iż była to niedziela tydzień temu, zastosowałem kąpiel w roztwoze soli (co pomogło, ponieważ "Strupek" zaczął się cofać)

Wczoraj zauważyłem u drugiego samca kupionego w tym samym sklepie napuchnięcie obu oczu bez zmian skórnych.

 

Problem w tym iż, Samiec "alpha" nie wykazuje żadnych innych dolegliwości, je, przegania nawet palety, silne ubarwienie, w Czwartek nawet przeszedł tarło, silny, pływa, po prostu gdyby nie to oko i "strupek" ryba w pełni sił.

 

Ten drugi zawsze był przeganiany przez tego pierwszego i w jego zachowaniu także brak jakichkolwiek zmian dotychczas.

 

Dodam także iż po wlaniu świeżego ekstraktu z Szyszek olchy jedna Neonka Zeszła w przeciągu 10 min (nie mam pojęcia czemu)

 

Liczę na pomoc i jestem otwarty na krytykę i wszelkiego rodzaju pouczenia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojego doświadczenia wiem że Ramirezki są bardzo wrażliwe na chemię w zbiorniku,miałem podobną sytuację po intensywnym leczeniu wiciowców metronidazolem i innymi świństwami,oczy mojej Ramirezki strasznie napuchły( rybka niestety padła) .Podmnień wodę i przefiltruj zbiornik węglem aktywnym może pomoże rybce,chociaż jak zmianu u niej są poważne może nie udać się jej uratować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...