Skocz do zawartości

112L. 6szt.B.sumatrz. 4szt.B.mszysta jakie ryby z nimi hodow


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium dojrzewa, ja zastanawiam się nad obsadą akwarium.

Będzie 6-7 B. sumatrzańskich do nich 4 B. mszyste i teraz mam dylemat jakie ryby dać na dno akwarium.

Myślałem o Kirysach, otoskach jednak nie mogę doczytać się nigdzie informacji na ten temat.

Jakieś ryby na dno trzeba dać ale jakie?

 

2 pytanie: co ewentualnie dodać do tych 10-11 Brzanek. Chodzi mi o kontrast w akwarium względem tych sumatr i mszystych.

Widziałem w innym akwarium Brzanki: sumatrzańkie, różowe, schuberta (chyba - żółte z czarnymi, nieregularnymi kropkami, kreseczkami) i z nimi pływało stadko Tetr Cesarskich około 7-8 szt. Widuje to akwarium często i Brzanki z Tetrami żyją w zgodzie.

 

Pozdr. Yakasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownik

Witam.

Kiryski to bardzo dobry pomysł na obsadę strefy przydennej.. Pamiętaj, że są to ryby stadne.

Odnośnie obsady to do brzanek najlepiej inne brzanki.

Pamiętaj, że brzanki lubią obgryzać ogony innym rybom, wiec nie dodawaj taki, które

mają delikatne płetwy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Heniutek dziękuję Ci za odpowiedź.

Kieruję przede wszystkim swoje pytanie do osób które mają B. sumatrzańskie u siebie w akwarium :) i pytam Was co za ryby pływają nad dnem w Waszych Akwariach ?. Przecież coś tam pływa?

 

Pozdr. Yakasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli, to kogoś zainteresuje: znalazłem pewną informację dot. Brzanek Sumatrzańskich a dokładnie co z nimi można hodować.

 

Rybą, która może być trzymana z B. sumatrzańskimi jest Szczupieńczyk pręgowany. Podobno w 80L akwarium, zapewniając odpowiednią ilość roślin pływających można trzymać 2 pary. Dymorfizm płciowy u Szczupieńczyków jest wyraźny więc pomyłek nie powinno być.

 

Znalazłem również informacje, że Kiryski na "dno" mogą być.

 

Dowiedziałem się również od pewniej osoby, która hodowała w przeszłości B. sumatrzańskie o pewnym sposobie na ich "charakterność". Otóż, wprowadzamy je jako ostatnie do akwarium. Jak to on mi powiedział... "broń Boże dokładać do nich inne gatunki, jak już to B. sumatrzańskie i w moim przypadku + mszyste na końcu".

 

Prawie MONOLOG kończę ale gdy dowiem się czegoś nowego napiszę.

 

Pozdr. Yakasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...