Skocz do zawartości

Małą piana w akwarium.


Jager
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam mały problem z akwarium

 

Mianowicie po 1 dniu od zalania wodu pojawiła się mała przy przedniej szybie.

Nie wiem czy to problem naturalny ?

 

Akwarium sam robiłem rok temu przez parę miesięcy były tam piranie aż nie urosły,

teraz mam bojowniki (od razu dodam że to nie jest gniazdo ponieważ bąbelki są za małe a bojownika wrzuciłem do wody wieczorem i rano już byłe te bąble).

 

Teraz o akwarium.

To 80L (filtr + deszczownia własnej roboty / Grzałka / napowietrzasz wszystko jest).

I te urządzenia jak i same akwarium zostały potraktowane kwarcówką leczniczą która zabija wszystkie bakterie.

 

Żwir kamienie i korzeń zostały dokładnie opłukane następnie potraktowane mikrofalówką (podobno zabija bakterie) i jeszcze raz opłukane i na sam koniec potraktowałem wszystko wyżej wzmiankowaną kwarcówką.

 

I dopiero wtedy włożyłem wszystko do akwarium

 

Wodę do akwarium wlewałem przez filtr gdy akwarium miało 1/3 wody posadziłem trawę potem jak trochę więcej rośliny 2 planu i na sam koniec rośliny 3 planu.

 

Z chemii którą stosowałem to uzdatniacz wody i nawóz w płynie (dokładnie dawka wyliczona kroplami ) .

I kulki nawozowe z allegro.

 

 

 

I główne pytanie czy bojownik od razu zrobił by gniazdko ;/ ?

Czy to problem chemiczny czy naturalny ?

 

 

Pisownia. Przenoszę. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...