Skocz do zawartości

54l - zmiana na biotop Azji


Bojownik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W najbliższym czasie planuję zmianę aranżacji w moim akwa na biotp azjatycki.

:arrow: wymiary 60x30x30 (54l) profil

:arrow: filtr Aquel FAN-1-plus 320l/h

:arrow: pH ok.7.6, ale będę zbijał poniżej 7.0. ;)

 

Akwarium będzie gęsto obsadzone roślinami i będą ze 2-3 korzenie.

 

:arrow: Planowana obsada:

1+3 x bojownik wspaniały (betta splendens) - one będą na 100% :D

1+2 x prętnik karłowaty (colisa laila)

8 x razbora klinowa (rasbora hetermorpha)

5 x bocja karłowata (yasuhikotakia sidthimunki)

 

Co sądzicie o tej obsadzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bocje sztuk 0. Nie ma szans na nic piskorzowatego, oprócz cierniooczków kuhli, a i te muszą mieć zapewnione wtedy określone warunki i być hodowane w ilości 6 sztuk.

 

Prętniki z bojownikami w jednym akwarium nie mają racji bytu.

 

Jeśli Ci zależy na czymś ciekawym i jesteś w stanie zbić ph poniżej 6,5, to możesz bawić się w sumatrzaki. Jeśli nie, to bojek i razbora klinowa sztuk 12. Zrób sobie jakieś porządne żyzne+piaszczyste podłoże i skup się na aranżacji pod te dwa gatunki. Jak to dobrze rozegrasz to i krewetki uchowasz, ale proponuję jakieś mniej cenne.. bardzo wyblakłe RC (dla naturalnego wyglądu) albo coś w ten deseń.

 

Pamiętaj, że dobra Azja, to dzika Azja. Radę dał w kwestii aranżacji DRAGO w swojej 128l, wyszło naprawdę wzorowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prętniki z bojownikami w jednym akwarium nie mają racji bytu.

 

Nawet przy dużej ilości roślin i drewna? Myślisz, że i tak będą walki? :(

 

Co do dna to się zastanowię czy piskorki czy helenki. A może by tak połączenie obu?

 

Jako podłoże zastosuje chyba drobny jednolity ciemnobrązowy żwir.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie. Akwarium mam miesiąc czasu, podłoże to piach kwarcowy. Dziś kupiłam pod piach : Tetra Plant Complete Substrate.

Czy mogę nasypać Tetry pod piach nie robiąc restartu ? Ew. Odłowić rybi i wyjąć rośliny ? I czy mogę na Tetrę odrazu nasypać piachu kwarcowego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik już po restarcie. Narazie jest parka bojowników i 11 razbór klinowych. Dojdą jeszcze 2 samice bojownika, helenki i krewetki rc.

Witam, mam pytanie. Akwarium mam miesiąc czasu, podłoże to piach kwarcowy. Dziś kupiłam pod piach : Tetra Plant Complete Substrate.

Czy mogę nasypać Tetry pod piach nie robiąc restartu ? Ew. Odłowić rybi i wyjąć rośliny ? I czy mogę na Tetrę odrazu nasypać piachu kwarcowego ?

Nie wiem czy uda ci się bez restartu. A tak w ogóle to nie wiem czy ta Tetra jest ci potrzebna. Podaj więcej info o akwarium.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...