Skocz do zawartości

Przesiadka z 126 na 250l lub 240l


yogi136
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przymierzam się powoli do nabycia baniaka 250l lub 240l. Mam w związku z tym parę pytań, pierwsze najistotniejsze jakie wymiary polecacie 100x50x50 czy 120x40x50? Dodam że chcę hodować Paletki. Czy mój hw-302 da radę a może go braknie? Grzałka 200w pociągnie czy trzeba mocniejszą? Czy w przypadku użycia starego podłoża+ ewentualnie dołożeniu braków wynikających z większego litrażu, oraz zastosowaniu "starej wody" do baniaka będzie można od razu wpuszczać ryby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz mieć dyskowce, to zacznij sobie od zmierzenia parametrów wody. Jeśli jest chociaż minimalnie zbyt twarda, to czeka Cie kupno filtra RO.

Akwarium lepsze będzie dłuższe i nie jestem pewien, ale chyba szersze niż wyższe.

Z paletami musisz postępować bardzo ostrożnie i introdukować je do stabilnego środowiska, także niestety dla ppewności musisz odczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie od razu 300l 120x50x50. Będziesz miał szersze wtedy lepsza jest głębia. Koszt po między 240 a 300 bardzo mały. Ja za 300l szkło z szyby 8mm zapłaciłem 310zł. Grzałka u mnie hula eheim jeger 200W, filtr tetra ex 1200 + głowica AquaSzut 750 z gąbką. Baniak bierz od razu największy jaki możesz po póżniej będziesz żałować a ta 300 setka po pół roku będzie wydawała Ci się za mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, ale powoli, zacznij od wpuszczenia dyskowców. Heckli kup całe stado, bo inaczej się pomieszają, a szkoda, bo obecnie wszystkie Heckle, to albo dzikie ryby, albo pierwsze pokolenie ryb w niewoli i szkoda na tym etapie zabrudzić genotyp.

 

Jak już wpuścisz dyski to nastaw mniejsze akwarium a kwarantanną (112 litrów, albo 80).

 

Chcesz pójść w biotop?

Wtedy można pójść w Rio Negro i/lub Rio Madeira.

 

 

 

Akwarium o dowolnych wymiarach zrobi Ci szklarz. Z grubsza wyjdzie 50gr/l.

 

Ja ci proponuję taki zestaw:

6 x Symphysodon Discus Heckel

1+3 x Apistogramma gibbiceps 'Rio Negro', lub Apistogramma elizabethae 'Rio Negro red' (Lub mendezi, lub diplotanieata)

30x Nannostomus trifasciatus

 

wg mnie to ładny zestawik:

Dołączona grafika

Dołączona grafika - tu A. diplotaeniata. Straszny rarytas.

Dołączona grafika

 

do tego możesz dodać 6 sztuk któregoś z tych zbrojników:

L 168, 183, 169, 1, 136, 136 a, 136 b, 107, 184

LDA 001, 005, 006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze nad skalarami, przeglądałem na forum jakiś czas temu fajną fotorelacje z jakiś targów, było tam właśnie zdjęcie ze skalarami z bardzo fajnym wystrojem (jakby korzenie wpuszczane od góry, niestety nie mogę tego znaleźć)

Co ewentualnie można z nimi trzymać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...