Skocz do zawartości

Krewetki


witoldX@S
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuję kupno krewetek, najlepiej red cherry. Chciałbym się dowiedzieć czy moja obsada akwarium (240l 8-) ) może w zgodzie żyć z tymi skorupiakami.

4x neon

2x gurami niebieski (lub też nazywany marmurkowym)

2x gurami złoty

1 sum białowąsy (w każdym razie podobny, bo w zoologu miał inną nazwe)

1 skalar

2x kosiarka

2x bocja siatkowana

 

Roślinność w moim akwa wygląda dość ubogo jak na hodowlę krewetek lecz planuję wstawić jakiś korzeń i trochę mchu. Jakieś propozycje na ten temat?

 

 

Przenoszę do odpowiedniego działu. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary 100cm x 40cm x 50cm

Właśnie planuję zmiany: dokupienie neonków(ile proponujecie aby było), rozmnożenie gurami i usunięcie(może złe słowo, ale nie mogłem znaleźć innego) kosiarek oraz skalara. Wydałbym ale nie są młode i nie mogę poręczyć, ze długo pożyją.

 

Przepraszam, gdzieś musiał wkraść się błąd, ponieważ wyszło mi że akwa mieści 200, a nie 240 litrów :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę właśnie nad skalarami i gurami lecz te drugie bardziej mnie przekonują. Neonkom chyba załatwię towarzystwo.

 

Edit:

 

Interesuje mnie jednak stosunek gurami, bocjii, ryb sumowatych i glonojada do krewetek (bo z neonkami nie powinno być problemu).

I czy mogę trzymać kilka gatunków krewetek razem?

 

Edytuj posty.

mod.Evelyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalary by były super. Warto ograniczyć się do jednego kontynentu, bo wtedy mieszanina wygląda naturalniej:

 

60x neon czerwony

1+1x Skalar

i jakieś inne ryby

 

albo pójść w tą Azję:

 

40x brzanek

1+1 Gurami

10 x Mystus

 

Mystus ma tą wadę, że wyrośnięty zje małe rybki

 

 

krewetek nie uchowasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:( Właśnie zamierzam pozostawić neonki, gurami i kupić krewetki. Nad resztą się zastanowię.

Odnośnie tematu, z krewetkami karłowatymi przy takiej obsadzie może być ciężko, chyba że zapewnisz im bardzo gęstą roślinność, w przeciwnym razie lepiej sobie je darować. Ale zawsze możesz kupić stadko filtrujących :)

 

1+3x gurami jednego gatunku

1+1x skalar

40x neon innesa

6x kosiarka

6x bocja siatkowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zostań przy Azji może? Poprzeglądaj razbory i brzanki zamiast neonów.

Jakoś mnie nie przekonują :| . Poza tym nie chcę ograniczać się do jednego kontynentu.

 

Na kosiarki i bocje siatkowane 120cm. Mieszanie skalarów i gurami jest o tyle średnim pomysłem, że skalary będą się interesować wąsami gurami.

Mam skalara(kiedyś kilka) i gurami od dawna i nie zauważyłem, aby skalary interesowały się wąsami gurami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...