Skocz do zawartości

problem z samiczkami bojownika :(


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem świeżo upieczoną posiadaczką 30 l akwarium. Zamieszkały w nim 3 samiczki bojownika i jeden samiec. dwa dni temu samiec zbudował gniazdo a samiczki nabrały już ikrę. Niestety nie doszło do tarła. gniazdo juz sie rozpadło, a samiczki mają napęczniałe brzuchy i ikrę, która im wystaje z dróg rodnych. nie wiem co mam robić!!!!! jedna samiczka dziś zdechła- miała najwiecej ikry na wierzchu. Prosze o pomoc!!! czekam na szybką odpowiedz. nie chce stracic kolejnych rybek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 litrów to jest za mało na stałe mieszkanie dla haremu. myśle że Twoj problem właśnie z tego wynika. w 30 litrach możesz trzymać samca bez samiczek. spróbuj ponownie "stworzyć nastrój" (obniż poziom wody, podnieś temperaturę do 30 stopni), może się wytrą. potem powinnaś sprzedać lub oddać samiczki. a tak na marginesie to nie wiem czy wiesz, ale po tarle musisz odłowić samiczki a po wykluciu młodych samca. z Twojego postu wynika że to Twoje jedyne akwarium. czytałaś cokolwiek o tym gatunku i rozmnażaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za radę. Juz obnizyłam poziom wody i zwiekszam temperaturę. Tak na prawde to dostałam tydzień temu jednego bojownika w kuli. Jak zobaczyłam kule to sie przeaziłam, bo to przeciez to niehumanitarne. po pierwsze nie chciał nic jeść i był osowiały. wiec kupiłam wieksze akwarium i Pani w sklepie zaproponowałaa do niego dodakowe rybki: samiczki bojownika. powiedziała ze to poskutkuje i bojownik się rozweseli. Posłuchałam rady, ponieważ nigdy wcześniej nie miałm rybek. Mam nadzieje ze Twoja rada będzie skuteczna i rybki sie wytrą. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przyszłość pamiętaj żeby najpierw poczytać w internecie i iść do sklepu zoologicznego z konkretami i chociaz pobieżną wiedzą. w sklepie najczęściej sprzedawcy albo się zupełnie nie znają na akwarystyce albo próbują sprzedać jak najwięcej. z resztą we wszystkich sklepach tak robią, nie tylko w akwarystycznych. lepiej najpierw zapytać na forum, bo my tu jesteśmy bezinteresowni ;)

szkoda... jeśli chciałabyś zatrzymać harem, to musiałabyś kupić min (naciągane) 45 litrów (ta 30 zostałaby wtedy jako kotnik). a to niestety zaraz po zakupie 30 litrów pewnie okaże się zbyt dużym wydatkiem.

poczytaj jeszcze w internecie o rozmnażaniu tych rybek, na pewno znajdziesz mnóstwo praktycznych rad, gdy w google.pl wpiszesz "rozmnażanie bojowników" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...