Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie Kiryśników


renee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałam opisać dziwne zachowanie moich kiryśników i zapytać czy ktoś już może spotkał się z takim zachowaniem.

Od 3 dni cała gromada (5szt) kiryśników przesiaduje w jednym rogu akwa. Potrafią przez prawie cały dzień leżeć nieruchomo... Czasami wyglądają jak by zdechły ale po jakimś czasie powiercą się przez chwile i znowu leżą nieruchomo.

Zastanawiam się co jest przyczyną ponieważ:

- Owszem wdarła nam się ospa ale jak tylko zauważyłam zaczęłam leczenie. Wcześniej też przechodziliśmy ospę ale zachowywały się normalnie.

- Od tyg. mamy trzciniaka, ale to raczej też nie jego zasługa bo odkąd dostał od jednego kiryśnika w głowę, stał się ich bliskim kolegą... Koleżanką dokładnie :)):

- Wróciłam do podawania mrożonego pokarmu. Widzę że im tego brakowało bo wariują przy ochotce. Czy to może być przejedzenie??

To jest wszystko jeśli chodzi o ostatnie zmiany. Tak, nie zmieniło się nic.

Grzebałam w necie gdzie tylko się dało ale nie_znalazłam nic opisującego takie zachowanie. Mam je rok i ani razu nie widziałam u nich takiego zachowania.

Proszę o jakiekolwiek informacje ponieważ nie_wiem czy mam się martwić czy to jest raczej normalne.

Z góry dziekuję. :)

 

Luna: Dbaj o pisownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One mają już rok więc takie młodziutkie nie są. :PDostają mrożony pokarm i w sumie co bym nie wrzuciła to wszystko im smakuje: (ochotka, serca wołowe itp) myślałam właśnie że to pokarm im mógł zaszkodzić bo wprawdzie serca wołowe kupiłam dla trzciniaka ale czasami nie może się dostać do jedzenia bo kiryśnikom tak to smakuje :P Zobaczymy, może im przejdzie... Dzisiaj "odpoczywa" tylko jeden kiryśnik, i żeby było śmieszniej to z guraminą...

Moje rybki naprawdę są baaardzo dziwne :lol:

 

Luna: Zdania zaczynamy z dużej litery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może mi powiedzieć kiedy kiryśniki odbywają tarło, i jak rozpoznać przygotowania ryb do tarła?? Zastanawia mnie to, ponieważ 2 kiryśniki kręcą kółka przy powierzchni wody, a trzeci "dryfuje" prostopadle do roślinki dotykając ją pyskiem. Jedna z samiczek jest trochę grubawa, więc możliwe że coś jest na rzeczy. Nie mam zbytnio warunków do rozmnażania moich rybek, ale boje się że jak nic nie zrobię to samica mi zdechnie. ( Mam takie obawy ponieważ samica Danio długo trzymała ikrę i zdechła nagle. Ktoś mi powiedział że to mogło być przez to że jej nie złożyła, dlatego boje się o kiryśniki )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...