Skocz do zawartości

obsada 60x35x30


Elis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zostałam właścicielką akwarium o wymiarach 60x35x30 - 63litry (odliczając nieco z góry, zapewne wyjdzie ok 60l).

Zastanawiam się nad obsadą, ale nie jestem pewna czy dobrze myślę i które z rybek byłby odpowiednie.

Nie bardzo mogę się zdecydować, czy i jakie ilości rybek będą odpowiednie (wolę aby było zbyt luźno niż zbyt ciasno).

 

Chciałabym połączyć:

Neon simulans

Razbora Hengela

 

Kirysek karłowaty lub panda lub/i Otosek (ph dla Otosków chyba bardziej odpowiada tym dla Neona i Razbory.... ? ).

 

Czy można dołączyć jakieś krewetki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałabym połączyć:

Neon simulans

Razbora Hengela

 

Kirysek karłowaty lub panda lub/i Otosek

Zdecyduj się na jedną ławicę. ;)

 

A może by tak BW? :P

 

1+2 pielęgniczka kakadu

15 x neon simulans

6 x kirysek (np. steby) - z tego co wiem to panda nie jest z BW a karłowatego to nawet nie będziesz widywać. ;)

 

Co do p. kakadu to niektórzy twierdzą, że takie akwa jest oddpowiednie a inni, że za małe. Musiało by być dużo liści i drewna. Dno ma wymiary 60x30 czy 60x35 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.. wiem, że takich pytań macie milion :)

Akwarium ma wymiary 60x30 dno , 35 wysokość.

 

Mchy mi się podobają, więc na pewno chce je obsadzić na dnie (dywan?), podobają mi się kompozycje minimalistyczne (skałka, zieleń na dnie itp.).

 

Czyli na neony i razbory jednocześnie, zbiornik jest za mały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry wody są ok 7 -7,5 ph , resztę posprawdzam jak będę mieć testy (i wodę w akwa ;) bo na razie jest na sucho i myślę co dalej z wystrojem).. z wodociągów mówią, że powinno być tak:

http://www.mpwik.com.pl/dla-klienta/wod ... yczen-2012

http://www.mpwik.com.pl/dla-klienta/woda/twardosc-wody (patrz północny)

 

Zgodnie z info o ławicach - będę się zastanawiać nad jedną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...