Skocz do zawartości

300l obsada


Maveros
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tutaj nowy. Stałem się posiadaczem akwarium 300l. Robię przesiadkę z 112l na 300l więc na pewno znajdą się tam mieczyki 3+2, 1 miesięczny skalar (dokupię jeszcze 3) oraz 1+1 zbrojnik niebieski, 11 neonków inessa ( dokupię jeszcze 9) czy do tej obsady mogło by dojść z 6-8 kosiarek? I jakby ktoś coś wymyślił to jestem chętny na korekty. Z założenia ma to być typowy ogólniak.

 

Ps. Bardzo zależy mi na skalarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, obsada całkiem spoko (choć ja dokupiłabym więcej neonków), aczkolwiek wydaje mi się, ze jak już są zbrojniki, to chyba kosiarki już nie są jakoś "potrzebne" no chyba, że baaardzo chcesz, ja zamiast kosiarek wzięłabym jakieś ryby denne jak np. kiryski bądź kiryśniki lub piskorki (oczywiście wszystkie żyją w grupach), ale kosiarki nie przeszkadzają, tym bardziej przy tak dużym litrażu ;) Ogólnie żyworódki ze skalarami to takie średnie połączenie, ale sama tak mam w swoim akwa i jest wszystko okej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tutaj nowy. Stałem się posiadaczem akwarium 300l. Robię przesiadkę z 112l na 300l więc na pewno znajdą się tam mieczyki 3+2, 1 miesięczny skalar (dokupię jeszcze 3) oraz 1+1 zbrojnik niebieski, 11 neonków inessa ( dokupię jeszcze 9) czy do tej obsady mogło by dojść z 6-8 kosiarek? I jakby ktoś coś wymyślił to jestem chętny na korekty. Z założenia ma to być typowy ogólniak.

 

Ps. Bardzo zależy mi na skalarach.

Połączenie mieczyków z neonami i skalarami to tak nie do końca jest okej. Jedne potrzebują twardzszej wody drugie miękkiej. Lepiej wpuścić jakieś szczupieńczyki lub gurami zamiast mieczyków, ale to tylko moja sugestia.

 

2+2 skalar

2+2x szczupieńczyk indyjski/dageta lub 1+2x gurami dwuplame/mozajkowe

1+1x zbrojnik niebieski

30-40x neon czerwony/innesa

6x kosiarka

8x kirysek spiżowy/pstry/panda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...