Skocz do zawartości

Potrzebuje pomocy :) Nowy na forum :)


Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak jestem tutaj ponieważ kuzyn i poradził te forum i powiedział że wy jesteście genialni i mi pomożecie. Sprawa wygląda tak, chce założyć na nowo akwarium ponieważ w tym co stoi (25 l) teraz wszystkie rybki mi zdychają i nikt nie wie czemu, a także mam pełno ślimaków. I pytanie jest do was czy jeżeli założę na nowo akwarium czyli wygotuje żwirek i nowe rośliny i nowy wkład do filtra to pozbędę się ślimaków ? Czy mogę tam wpuścić następujące ryby : 6 neonów 4 gubiki 1 glonojada no i krewetkę do oczyszczania dna . Także moje pytanie główne czyli całe wygląda tak Chce tknąć nowe życie w akwarium i jak mam się pozbyć ślimaków i też żeby mi ryby nie zdychały i czy te ryby co wymieniłem mogą być i ostatnie jakie trawy mogę posadzić (mam żwirek ok. 0,75 cm średnica kamieni) , i roślinę ? Ponieważ ja to widzę tak z przodu akwarium chce dać jakąś trawę a z tyłu rogatkę podajże no i czy jeżeli kupię rogatkę jedna duża/ długą to mogę ją poprzecinać na mniejsze i posadzić ? No i na środku jakieś fajne korzenie takie żeby neon mógł przepływać przez środek korzenia i drugi taki żeby mógł posadzić mech jawajski. Także to jest moja wizja, czekam na wasze opinie i pomoc. Z góry dziękuje :piwo: i pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 25l możesz dać tylko trochę gupików. Około 4. Glonojada nie możesz dać bo masz za małe akwarium. Krewetki to np. jakieś Red Cherry. Neonki to ryby stadne a 6 to chyba troche za dużo jak na twoje akwarium. Jeśli chodzi o glony to wystarczy, że wypłuczesz żwirek w gorącej wodzie, wyczyścisz ściany z glonów oraz szybki akwarium, posadzisz jakieś szybko rosnące rośliny np. moczarka i ograniczysz światło w akwarium do około 6 godzin dziennie. Ślimaków nigdy nie miałem ale nie kupuj na pewno bocji wspaniałych ponieważ są o wiele za duże na twoje akwarium ale jedzą ślimaki. Dalej się nie wypowiem bo się za mało znam :)

 

Wysłane z mojego GT-S5570

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze poczytaj jak zadawać pytania na forum jak-zadawac-pytania-na-forum-superakwarium-pl-t48986.html

 

Jak możemy Ci pomóc jeśli nic nie wiemy o zbiorniku ? Robiłeś testy wody ? jaki masz filtr ? Jakie oświetlenie ? pytań mogłoby być kilkanaście. Jeszcze raz napisz pierwszy post wg wzoru a na pewno znajdziesz pomoc i dobrą radę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...