Skocz do zawartości

sum młot (Pangasius sanitwongsei) Pomocy!!


Rosg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! jest to mój pierwszy kontakt z forum internetowym ogólnie, więc proszę o wyrozumiałość. Problem który mnie tu sprowadził to zakupione 5 dni temu dwa sumy młoty(5cm). Ryby wyglądały na zdrowe i jeszcze pod wieczór w dzień zakupu chętnie wmuciły mrożoną ochotkę. Drugiego dnia na ich ciele zauważyłem białe kropki, Postawiłem na ospę rybią z którą w swoim zbiorniku uporałem się parę tygodni wcześniej. {Moje akwarium to 200l 100/40/50cm, poza tymi młotkami posiadam: Pielęgnice pawiooką(Astronotus ocellatus), wężogłów karłowaty(Channa gachua), sum indyjski(Heteropneustes fossilis) oraz 2xZbrojnik lamparci (Pterygoplichthys gibbiceps). Wielkość akwarium to nie problem, bo są to bardzo młode ryby i mają pełno miejsca, wręczy wygląda na puste. W niedalekiej przyszłości poza Channa gachua trafią do większych zbiorników.} Wracając do młotków po zauważeniu tych kropek podniosłem temperaturę o 2stopnie, czyli wyniosła 27stopni, na drugi dzień dodałem lek Tropical Ichtio i podniosłem temperaturę jeszcze o 2 stopnie. Następnego dnia kropki zniknęły ale w ich miejsce pojawił taki jakby śluz na głowie i grzbiecie. Opis z tego co poszukałem w internecie pasuje do heteropolariozy ale nie wiem czy to to. Ryby są bardzo wychudzone i praktycznie nic nie jedzą, chodzi o te młotki bo wszystkie inne nie wykazują żadnych oznak choroby, ani na ciele ani w zachowaniu. Jedzą z apetytem wszystko co wrzucę do akwarium(larwy ochotki, wodzenia,mrożona stynka w kawałkach dla pawiookiej,tabletki hikari) Nie wiem co robić, czy dolewać lek czy szkoda zdrowia reszty rybek POMOCY !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

1 Niestety nie widzę tych objawów na fotce,natomiast widzę,że jest przegłodzony.

2

no tak ale przy kilku centymetrowych rybkach na razie nie jest to istotą problemu

Jednak jest problem,spójrz na proporcje oko-ciało.Już są zaburzone-ryba skarłowaciała ( chora).

3

Wielkość akwarium to nie problem, bo są to bardzo młode ryby i mają pełno miejsca, wręczy wygląda na puste. W niedalekiej przyszłości poza Channa gachua trafią do większych zbiorników.

O ile te zbiorniki nie mają minimum 1000x500x500cm to dla takiego suma mała pociecha.

4To sum rekini,nie widzę tu młota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...