Skocz do zawartości

Nowe akwarium - kompletny laik.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Postanowiłem sprawić prezent sobie i mojej dziewczynie - akwarium 30l. Mam w związku z tym kilka pytań (zdaję sobie sprawę, że na tym i wielu innych forach jest od groma podobnych wątków, ale tyle się tego już naczytałem, że czuję się zagubiony i proszę o wyrozumiałość i pomoc).

 

- mam zamiar kupić ten zestaw: http://allegro.pl/akwarium-30-l-proste-wyposazenie-warszawa-i2736784576.html#tabsAnchor. Czy warto?

- jeśli zakupię ww. zestaw, to co jeszcze muszę dokupić (oprócz ryb oczywiście)?

- ile i jakie gatunki ryb mogę posiadać w 30l akwarium, zakładając, że chcę posiadać tylko jeden gatunek?

- ile i jakie gatunki ryb mogę posiadać w 30l akwarium, zakładając, że chcę mieszać gatunki?

- czy można posiadać w akwariach 30l tylko jedną rybkę? Jeśli tak, to jakie to gatunki?

- czy razem z rybami w akwariach 30l mogą współżyć inne zwierzęta, np. krewetki lub krab?

 

Bardzo zależy mi na czasie, zakupu muszę dokonać przed końcem października 2012. Z góry bardzo dziękuję wszystkim za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie kupował całego zestawu bo i tak filtr jest do wymiany i wszystko od dzielnie wyjdzie taniej, A jeśli już naprawdę chcesz ten zestaw to musisz wymienić filtr no i jak chcesz to grzałkę ale niekoniecznie .

W takim akwarium z rybkami to nie poszalejesz , ja bym proponował Bojownik + Jakieś krewetki tylko pod warunkiem że w akwarium będzie dużo roślin bo bojowniczek lubi sobie wszamać krewetkę na obiad.

Druga opcja jest taka że 3 samice 1 samiec gupika i krewetki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest nie tak z tym filtrem? I jaki inny mam wziąć? Może ktoś poleci konkretną markę bądź model? A co do gupików: na allegro widzę różne ich rodzaje, tj. chodzi mi przede wszystkim o wygląd. Mogę kupić np. 3 samiczki, każda inna, inny kolor i jeszcze inny samiec? Czy to musi być ten sam 'gatunek'? A jakie krewetki i ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gupiki muszą być tego samego gatunku żeby nie powstały mieszanka gatunków (tzw kundle) możesz kupić rożne kolorystycznie ale gatunek ten sam np pawie oczko to same pawie oczko tylko innego koloru :) Krewetki RC z 10 na początek wystarczy bo się rozmnożą jak będą mieć dobre warunki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...