Jump to content

Akwarium dla żółwia czerwonolicego od podstaw


Recommended Posts

Witajcie!

 

Od jakiegoś czasu moja dziewczyna posiada żółwia czerwonolicego, do którego w komplecie dostała akwarium, chyba 60x30x40 albo 60x40x30 czy 60x40x40, coś w tym guście. Teraz niestety nie mogę zmierzyć, a nie pamiętam dokładnie jego wymiarów. Jest ono zdecydowanie za małe dla żółwia, którego pancerz mierzy sobie ~20x25 cm.

 

Pomyślałem o zakupie nowego akwarium o wymiarach 90x60x60 żeby miał możliwość popływania, ale też żeby było miejsce na zamontowanie wysepki, na której mógłby się wygrzewać w promieniach lampy. Niestety wygląda na to, że są to wymiary niestandardowe i będę się musiał udać pewnie do szklarza.

 

Moje pytanka są teraz następujące:

- Pojemność planowanego akwarium to 324l. Wodą będzie wypełnione w max 2/3 pojemności (musi zostać miejsce na wysepkę i żeby nie wyszła gadzina z akwarium), czyli powiedzmy 160-200l. Jakiej grubości powinny być ścianki akwarium? Wystarczy 6mm czy lepiej wziąć 8mm?

 

- O czym jeszcze należy pamiętać przy budowie takiego akwarium?

 

- Czy grzałki, filtry kupować biorąc pod uwagę pojemność akwarium czy przewidywaną ilość wody?

 

- Są jakieś konkretne firmy, których produkty mogli byście polecić jako trwałe przy tworzeniu i użytkowaniu akwarium?

 

To chyba na razie wszystkie pytania, które przychodzą mi do głowy zanim zabrałem się za tworzenie akwarium. Pewnie w trakcie prac przybędą nowe więc pozwolę sobie dopytywać się na bieżąco.

 

Dzięki za odpowiedzi!

Luna: Przenoszę do odpowiedniego działu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...