Skocz do zawartości

Jak zrobiłem akwarium w ścianie


kozaczy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Obejrzalem filmik. Oczywiście akwarium prezentuje sie świetnie, wlożyłeś w zabudowę dużo pracy, dodatkowo chyba masz tam podprowadzoną wodę i odpływ. Takie akwarium w ścianie jest też niezłym bajerem dla gości, no i dumą dla właściciela. Ale...piszesz, że takie rozwiązanie ma dużo zalet, wg. mnie jego jedyną i oczywiście najważniejszą jest prezencja. Natomiast jak wiemy akwarystyka to nie tylko szkiełko do patrzenia ale i praca jaką regularnie wkładamy w nasze hobby. Dla mnie, grzebanie w akwa z takim dostępem to dramat który przekreśla-w moim przypadku-chęć zrobienia podobnej konstrukcji. Nawet modernizacja którą zrobiłeś nie wykluczyła wchodzenia na drabinę. Dodatkowo wszelki osprzęt mógł by być pod akwa, a zamiast tego jest gruba, niewykorzystana ściana.

Mimo to jeszcze raz gratuluję pomysłu i wkładu pracy. Raz na jakiś czas ludzie pytają się o akwa-parawan i twój filmik można dawać śmiało za przykład na którym będą mogli się wzorowac przy swoich konstrukcjach :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to propozycja, przykład przedstawia zalety i wady takiego rozwiązania. Obserwacja jest super, obsługa pewnie nigdy nie będzie taka jak z klasycznym zbiornikiem, ale coś za coś. Obniżenie zbiornika spowodowało, że zamiast drabiny używam podstawki na której stoję stabilnie jak na podłodze, jest o wiele lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Akwarium prezentuje się świetnie i pomysł pierwsza klasa. Ale mam pytanie jeśli chodzi o przestrzeń nad akwarium. Oczywiście jest nad nim oświetlenie ale zakładam, że nie przylega szczelnie do obudowy z GK. I tu moje pytanie, nie miałeś problemu z wilgocią nad akwarium (wszak wiadomo woda paruje). Wszak widać, że płyty przy demontażu są czyste od wewnętrznej strony ale z czystej ciekawości pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...