Skocz do zawartości

korzenie do bw


przemeee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Właśnie jestem w trakcie kompletowania korzeni do BW i mam pytanie następujące:

Czy jak mam dobrze wysuszone korzenie już z (2miesiące) i jest na nich kora to muszę ją usuwać czy może zostać?

Bo tak gdzie są cienkie te korzonki to one się łamią jak je łupie.

Oto zdjęcie korzenie ,który w części jest obrany z kory a w połowie nie może ktoś powie czy może taki być czy cały oskrobać?

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzeń jest z młodych olszyn.

Obkoruje je tak z grubsza i wygotuje kilka godzin w solance.

A mam jeszcze jedno pytanie jakimi kamieniami mogę je obciążyć w akwarium ,aby się zatopiły?

Bo w bw woda musi być ok 6,5 więc jakie kamienie skombinować ?

Mam takie z rzeki okrągłe z 15cm kamienie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to czytałem i w powyższych postach już uzyskałem odpowiedź i obkoruje tak z grubsza a resztę zostawię do BW będzie dobre.

Teraz chciałbym uzyskać odpowiedź na następujące pytania:

1)Czy zwykły szary/brązowy piasek z budowy się nada i czy nie będzie zmieniał parametrów wody?

2)Jakimi kamieniami mogę obciążyć korzenie aby również nie zmieniały parametrów (jak sprawdzić jakie)?

 

I to by było na razie na tyle.Pozdrawiam ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2)Jakimi kamieniami mogę obciążyć korzenie aby również nie zmieniały parametrów (jak sprawdzić jakie)?

 

słyszałem ponoć że świetnym pomysłem było mocowanie korzenia (nie tonącego) w akwarium za pomocą żyłki i przyssawek np. takich od grzałki. Przyssawki montujemy do dna, obwiązujemy żyłką i później wiążemy do nich korzeń... Żyłkę słabo widać w akwa, a przyssawki można zasypać żwirem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...