Skocz do zawartości

Akwarium.


Rafi;]
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę nad ponownym założeniem akwarium,ale mam sporo pytań._Wróciłbym do tej pasji po 2-letniej przerwie._Kiedyś miałem piękne akwa 60l i super ogarnięte rośliny itp. i z tego co pamiętam dzięki wam._Niestety akwa mi pękło i został mi teraz zbiorniczek 30l._Co do samej kwestii ozdoby to dam radę zrobić ładną kompozycję (w tym byłem dobry i nie zapomniałem tego rzemiosła)._Ale za dużo nie poszaleje,_bo akwa tylko 30l._I mam pytania co do ewentualnej obsady._Chciałbym,abyście poradzili mi tak,_aby było jak najbardziej kolorowo,_dobrze dobrane,_przede wszystkim jak najwięcej,_a także żeby od czasu do czasu jakiś narybek się zjawił dla większe frajdy._Zbiornik wymienie na większy kiedyś napewno ten po prostu będzie taki na ogarnięcie tematu :)._Na pewno będą w nim gupiki,_a reszta obsady do waszych sugestii._Może jakieś karłowate kiryski na dno?_I coś z żyworódek (jakieś zmienniaki?),_kupiłbym już wyrośnięte więc nie skarłowacieją)._Roślinki będe miał,_osprzętu mam full po parę grzałek parę filtrów więc coś wybiore._Ma być jak najwięcej rybek i jak najbardziej kolorowo i urozmaicenie._Narybek będe oddawał._Dziękuje za porady.

 

 

Spacje. Zły dział. Przenoszę. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowana obsada:

1+2 Gupik pawie oczko

6 kirysów pigmeje lub panda

Namnoży Ci się gupików, że na pewno będzie dużo i kolorowo.

 

jakieś zmienniaki

Na pewno nie w tym akwarium.

Pamiętaj, że przed wpuszczeniem ryb akwarium powinno dojrzewać 2-3 tyg.

z włączonym filtrem 24h/dobę, światłem 12h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm._Kirysków dałbym 4sztuki._Chciałbym jeszcze chociaż ze 2 małe gatunki rybek,_które dadzą się rozmnożyć dołożyć._Już nie mówie o molinezjach,_mieczykach jakieś drobne gatunki,_bo dla samych gupików szkoda zachodu,_bo akwarium będzie postawione w pokoju w ozdobnej jego części._Może coś jeszcze da radę._Warunki im stworze naprawdę godne,_żywy pokarm itp._Jak nie da rady to trudno,_ja nie jestem od tych co lubią męczyć zwierzęta.

 

 

Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjąć przyjmą.Wiem,bo kiedyś miałem takie układy w zoologicznych w okolicy.Każde młode im oddawałem.Ale wiem co zrobię lepszego z narybkiem.Wpuszczę je do oczka wodnego ok.2000l.W zeszłym sezonie tak zrobiłem i mało tego z 5 sztuk wyłowiłem ok.50 gigantycznych gupików i mieczyków i full narybku.W przyszłym roku też tak zrobię.Może ozdoby zbytniej oczka z tego nie będzie,bo to malutkie rybki,ale przynajmniej te 3 miesiące w roku godnie pożyją.

 

nemo130: Prośby nie działają +1, za pisownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...