Skocz do zawartości

240 litrów, początek dwa welony na stanie...


agnia2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam sredecznie! po około 16 latach przerwy zaczynam od nowa moją przygodę z akwarystyką, na stanie ma dwa welonki, które przez jakiś czas mieszkały w bańce(super prezent) a teraz tymczasowo w akwrarium 30 litrowym, kupiłam obecnie 240 litrowe akwarium , moje dwie biedne rybki maja się przeprowadzić do tego większego lokum jak oczywiście z tym wszystkim ruszę , prosze o jakies rady kto może mieszkac z welonami, z moich poprzednich doświadczeń pamiętam że welon wyrywał mi rośliny :( więc nie jestem tym faktem zachwycona no ale cóż nie mam co z nimi zrobić i już zżyłam się z nimi :) chciałabym im dograc jakąs zgraną ekipę aby zwyczajnie mogły sobie żyć szczęśliwe, dodam że nie lubię gupików, mieczyków, lubie denne rybki, kiryski przeróżne , neonki ewentualnie tez akary mi sie podobają i skalary ale te chyba lubią podskubywać to co się rusza wiec i firanik moich dwóch kluseczek również, prosze rady co do przykładowej obsady, z góry dziękuję za odpowiedzi

 

nemo130: Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim akwariowe standardy odpadają. Do welonów trzeba dobrać jakiegoś chłodnowodnego piskorza, ale nie wiem co znajdziesz. Ogólnie 240litrów dla dwóch welonów to bardzo uczciwy układ. Daj im czas, one wielkie urosną jeśli będziesz dobrze je karmić. Ogólnie obsada powinna być taka, jak zwykłe akwarium z rodzimymi rybami. Może ławica słonecznicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karkonosz, myślisz że zdrowo będą żyć kiryski w 20 stopniach Celsjusza? Pytam się o zdanie, to nie atak.

 

Myślę że można by tu albo zaproponować Misgurnus anguillicaudatus (są osiągalne jak się za nimi rozglądnąć), albo jeśli ma się dość determinacji, to Canthophrys gongota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Svertingu Kirysek pstry jak najbardziej pasuje do temperatury 20*C, a nawet niższej wszak w naturze zimą nierzadko pływa w 15*C. Zapewne w akwarium stojącym w ogrzewanym pokoju nawet zimą temperatura będzie wyższa niż te 20*C. Misgurnus anguillicaudatus to świetne ryby, ale nie wiem, czy akwarium 240 litrów o standardowych wymiarach nie będzie za małe dla wyrośniętych piskorzy pływających dynamicznie jakby miały ADHD. Gongoty są naprawdę ciężkie do zdobycia i ciężko liczyć na to, że namówisz kogoś do ich poszukiwanie, aczkolwiek jak najbardziej pochwalam propagowanie takich rarytasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie węże to na bank odpadaja :) a kirysek może żyć w temp od 20 do 26 stopnie więc jakieś 22 stopnie mogloby byc kompromisem :) a czy ławica neonek mogłaby być ?? czytałam że one są z rodziny kąsaczowatych czy to znaczy że mogą kąsać??raczej będę sie skłaniać do akwarium towarzyskiego...jestem kobietą i walory estetyczne niestety będą przysłaniać inne proszę o wyrozumiałość

 

nemo130: Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te welony urosną wielkie, dodatkowo potrzebujesz znacznej nadfiltracji przy nich. Nie możesz ich mieszać z neonami, które są wybitnie ciepłolubnym gatunkiem. 2 welony + ryby na dnie, albo nawet bez dennych, to bardzo uczciwy układ.

 

Jak zależy Ci na ławicy ryb, to popytaj okolicznych wędkarzy o słonecznicę. Nie wiem jak duże rosną ozdobne liny, ale coś mi się wydaje, że to zabawa na większe litraże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...