Skocz do zawartości

Zestaw awaryjny-prowizorki na szybko.


kosmiat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W tym temacie zamieszczamy swoje "patenty" na radzenie sobie z awaryjnymi sytuacjami dotyczącymi naszych zbiorników.

 

Dziś po południu była jakaś awaria i nie było u mnie prądu do wieczora. W końcu zrobiło się ciemno, a tu w akwarium nic nie działa. Myślę sobie czas zabawić się w mcgyvera.

Przyniosłem pompkę z samochodu, siostrze podprowadziłem balona, a z domowej apteczki wężyk od kroplówki (tak, mam takie sprzęty w domu). Napompowałem balon, wetknąłem weń wężyk, połączyłem taśmą. Na wężyku od kroplówki jest takie kółeczko do regulacji przepływu więc można sobie to dowolnie ustawiać. Działa.

 

Fajnie by było gdybyśmy tutaj dzielili się tego typu pomysłami i dopracowywali te "wynalazki".

Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten sposób rozwiązałeś dość mało znaczący problem.Ważniejsze są: przerwa w pracy filtra zewnętrznego-wymieranie bakterii oraz brak ogrzewania.

 

Ja bym widział zastosowanie tego "patentu" np.podczas długiego transportu ryb ;)

Z ciekawości zapytam-Na ile czasu starczył ten balon ?

 

 

Fajnie by było gdybyśmy tutaj dzielili się tego typu pomysłami i dopracowywali te "wynalazki".

Co wy na to?

Dzielimy się,dzielimy.Poczytaj forum.Zresztą od tego jest ten dział.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem, ale mi chodzi właśnie konkretnie o tego typu prowizorki na szybko np. jak coś nawali itp.

Temperatura spadła mi góra o 2 stopnie. Tak czy siak zawsze coś.

 

Nie wiem na ile by wystarczył, bo mi prąd włączyli :) Balon był napompowany do granic możliwości i wcale tak szybko nie schodziło. Jak siedziałem i patrzyłem to tak na oko praktycznie nie było widać żeby się kurczył. Może minimalnie. Na parę godzin na pewno załatwiło by to sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do takich patentów, to wpadłem na genialny pomysł. Mam nie używany UPS (Zasilanie awaryjne do kompa). Jak jest opisane na nim to powinno wystarczyć na 5min przy mocy 200W. Ciekawe ile wytrzyma przy np. 5W filtrze? Dodam że jest w nim nowiutki akumulator. Może jutro przeprowadzę takowy test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie wytrzymał by kilku minut ładowania :D a reszta dokładnie tak jak napisałeś. Na sam filtr (co najważniejsze) i byle nie jakiś firmy "krzak" to wystarczy na bardzo długi czas (mam w zapasie jeszcze 3 oryginalne akumulatory do tego UPS-a, a jak by było trzeba to bym miał całą szafę :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...