Skocz do zawartości

Obsada do 30l Kirys spiżowy


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Będę miał akwarium 35l, a jakieś 30l wody.

Podstawa o powierzchni 10dm^2, a wysokość 3dm.

Chciałem mieć głównie gupiki, ale i kiryski.

Czy dałoby radę mieć jednego lub dwa spiżowe? Miałem kiedyś w akwarium 60l jednego,a teraz wyczytałem, że najlepiej w grupach po 5 i trochę większych akwariach a nie 30l... Nie chcę męczyć przecież rybek, ale wtedy nie wiedziałem o tym i tamten kirys nie dawał żadnych oznak "niezadowolenia". Czy pigmeje są równie pracowite jak spiżowe? Może wziąć jakąś inną tego rodzaju rybkę? Ile gupików poza tym mógłbym mieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... Akwarium ma niestandardowe wymiary trochę bo to prostokąt 30x40cm ze ściętym rogiem w odległości 10cm od sąsiednich rogów. Najdłuższa długość idzie więc po przekątnej. Co do twardości i odczynu to poszukam, ale czy nie mogę dostosować częściowo sam? Mogę mieć miękką wodę filtrowaną. Korzenie też zmiękczają wodę, prawda? Zapytam również - jaki jest najlepszy odczyn wody?

-----------------------------------------

Znalazłem już te informacje (IV kwartał 2011 - nowszych nie ma):

pH 7,4

Twardość ogólna 397

Dla sąsiednich miejscowości pH wynosi 7,5 i 7,7 a twardość 378 i 280

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodziło bardziej o taki filtr

http://www.saintbest.pl/index.php?p45,s ... ody-pitnej

Mam coś podobnego w domu i z tego co wiem to to zmiękcza wodę, ale nie wiem w jakim stopniu - nie wiem również jaki model mam konkretnie, bo nie ma niczego na obudowie.

Żadnych odpowiedników kirysków dla wody twardej? Nie znam dużej ilości ryb...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie, już pomijając wielkość akwarium niewystarczającą na kirysy. Jeśli masz pojedynczy filtr, a nie taki potrójny, to najprawdopodobniej masz filtr mechaniczny, albo do metali ciężkich. A on nie zmiękcza.

 

Niezależnie, masz wodę i akwarium idealne na haremik rybki pokroju gupika. Wykorzystaj to i zamiast kombinować z taką szklanka - przymierz się do większego akwarium.

 

Pamiętaj, że im mniej gupika w akwarium, tym lepiej się prezentuje. 1 samiec i trzy samice to wystarczająca ilość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...