Skocz do zawartości

Nowy zbiornik Malawi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zmienić wystrój wnętrza akwarium na typowe Malawi, tzn. piasek i skały. W obecnej obsadzie mam Skalary, Meeki, Sajice, Kiryśnika i Zbrojnika Niebieskiego. Akwa 105l. Pytanie: jak czuły by się w nowym środowisku? I jeszcze jedno pytanie. Jakie są koszty takiej zmiany, przypuszczam, że nie duże, bo skał wapiennych nie będę kupował tylko gdzieś koło domu poszukam. Ewentualnie interesowało by mnie niebieske oświetlenie. Pozdrawim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiniGeo, czytając ten wątek czuję się jakbym czytał to co chciałem ja sam napisać! Nawet wczoraj załążyłem nowy wątek: Nowy zbiornik Malawi, ale też zaczne od początku.

Akwarium: 105l (74cm szerokość, 34cm wysokość, 34cm głębia)

Oświetlenie: 2x19W +2x19W

 

Problem miałem taki (i nadal taki mam) rośliny nie chcą rosnąć, glony, dlatego chce pozbyć się roślin. Jak zakładałem akwarium marzyły mi się piękne rośliny, ale rzeczywistość okazała się brutalna. Dołożyłem 2 neony 19W jeden SunGlo i PowerGlo, stsowałem Carbo Planta Gainer. W prawdzie niektóre rośliny rosły bardzo szybko, a na innych siadały glony lub gniły i robiły straszny syf. Teraz chciałbym się pozbyć problemu roślin, powinny nadawać piękna szkiełku, a efekt jest zupełnie inny. Najbardziej odpowiadało by mi akwarium typu Malawi, tzn piasek, skałki, i kolorowe oświetlenie (niebieskie lub żółte). Mam 2 Mekki, 1 Sajice(druga została wytępiona przez pierwszą), 2 Skalary, 1 Kiryśnik, 1 Zbrojnik Niebieski. Robiąc takie akwa jakie pisałem wcześniej dokupiłbym 2 Sajice tak by powstała jakaś para. Czy mój pomysł jest zupełnie chybiony? Napiszcie z jakimi kosztami musiałbym się liczyć (piasek, oświetlenie, skały znalazłbym koło domu). Pozdrawiam.

 

 

Nie zaśmiecaj cudzych tematów. Otwieram. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecna obsada nie ma nic wspólnego z Malawi, jeśli jesteś zdecydowany na ten biotop to wszystkie ryby które masz musisz oddać. W takich wymiarach widziałbym obsadę 1+3 p.saulosi lub 1+3 I.sprengerae, nic więcej. Koszt raczej nie będzie wysoki, piasek zależy gdzie kupisz - ceny wahają się od 50gr/1zł za kilogram, do kilku złotych (w sklepach). Oświetlenia nie potrzebujesz mocnego, 2x19W spokojnie wystarczy. Jedyne na co nie żałuj pieniędzy to filtr, kup jak najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...