Skocz do zawartości

200 L - obsada problem


dawidos145
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym się poradzić co do mojej obsady zauważyłem że giną mi rybki, szczególnie mniejszy narybek kiedyś było go więcej teraz bardzo mało, co jeszcze danio czerwone również po kilku tyg giną i zostaje jeden osobnik z zakupionych 4.. proszę o poradę co do mojej obsady zbiornika oraz ewentualne odpowiedzi podaje obsade.

 

zbiornik 200 L

filtr EHEIM 2026 mechanika i wkład biologiczny

średnia ilość roślin

 

obsada:

5x neon inesa

3x neon inesa czarny

kilka sztuk black moly oraz różnych molinezji których też zostało niewiele

2 x średnie molinezje żaglopłetwne srebrne

1x danio czerwone

2x gupik samiec samica

1x bocja zakupiona na ślimaki

2x kosiarka zakupiona na glony nitkowe itd.

2x labeo

1x glonojad średniej wielkości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pH ok 6, GH 15

 

@Atreyu

tak bocja wspaniała kupiona na ślimaki żeby buszowała w razie czego..

gupiki kupiłem niedawno zamierzam dokupić ale szukam porad

labeo bicolor

glonojad ma ok 13 cm mam go juz długo okres czasu z ponad 4 lata

dano ryba stadna wiem ale wyginela mi reszta

molki nie krzyzuje mialem parke zaglopletwnych i duzy narybek lecz pozostaly mi tylko 2 sztuki ;/

 

proszę o poradę nie szukam wyrafinowanych ryb,agresywnych i najlepiej żeby były łatwe w utrzymaniu, molki,gupiki kupione żeby coś się działo [potomstwo i te sprawy] proszę o poradę co zrobić zeby bylo dobrze

 

nemo130: Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PH 6 przy takim GH?

 

W każdym razie akwa jest za małe na:

kosiarki

bocje

labeo

Woda jest za kwaśna na:

molki

Za twarda na:

neony

bystrzyka

bocje

kosiarki

labeo

 

Jak chce mieć coś sensownego, to:

 

35 Danio pręgowanych

1+3 Wielkopłetw

Skorupiaki i mięczaki na dno. Mogą być małże jawajskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim musisz wybić sobie z głowy tok myślenia idę do sklepu ta ryba mi się podoba i kupuję. Sam swego czasu tak robiłem...

Sprecyzuj sobie co przede wszystkim chciałbyś mieć w baniaku.

 

Dla mnie labeo bicolor i bocja do oddania. Ryby za duże na Twoje akwa. Zamiast wspaniałej jak coś to kup helenkę, albo inne bocje (Bocja siatkowana, pręgowana).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda myślę że jest dobra zawsze odstana przed podmianą bez żadnych antychlorów itp.

W baniaku ryby zawsze trzymały się nieźle czy to neony czy inne ryby.

Interesują mnie żyworodne ze względu na nowe gatunki przy czym w baniaku zawsze coś będzie,również ryby takie jak neony idealnie się prezentują na tle roślin.

 

Neony zachowują się normalnie,danio jak były również zachowywały się w porządku lecz tak jak pisałem ginęły.

 

Myślę że to wina właśnie większych ryb które żerują na małych w nocy o ile takie są.

 

Zastanawiam się również nad założeniem prefiltra do filtra eheim gdyż aktualnie ciągle mam tylko koszyk.

Choć i tak zawsze był jakiś mały narybek.

 

Sytuacja się zmieniła również po zakupie drugiej kosiarki wtedy zacząłem zauważać takie zachowanie.

 

Proszę o poradę wszystkie ryby dobrze utrzymują się w akwa więc co do ph raczej jest stabilne.

 

Ryby typu bocja,labeo,kosiarki kupiłem ze względów praktycznych by "czyściły zbiornik".

Co do zbrojnika który ma około 13 cm tak jak pisałem szkoda mi go oddawać, mam go już dobre kilka lat,chociaż gdy zajdzie potrzeba będę musiał to rozważyć.

 

Proszę o poradę co do obsady co mogę oddać, dodać w zamian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda myślę że jest dobra zawsze odstana przed podmianą bez żadnych antychlorów itp.

W baniaku ryby zawsze trzymały się nieźle czy to neony czy inne ryby.

-też byś przeżył w Bytomiu, ale co to za życie ;]

Interesują mnie żyworodne ze względu na nowe gatunki przy czym w baniaku zawsze coś będzie

-żyworódki mają to do siebie, że wyewoluowały w wodzie twardej i zasadowej. PH 6 to kwaśna woda.

Neony zachowują się normalnie

-bo są w kwaśnej wodzie

,danio jak były również zachowywały się w porządku lecz tak jak pisałem ginęły.

-coś nuło w wodze, może problemy z azotem

Myślę że to wina właśnie większych ryb które żerują na małych w nocy o ile takie są.

-Nie, nie masz tak dużych ryb

 

Sytuacja się zmieniła również po zakupie drugiej kosiarki wtedy zacząłem zauważać takie zachowanie.

-zaczęły nieco mniej świrować w za małym akwarium ?

 

Proszę o poradę wszystkie ryby dobrze utrzymują się w akwa więc co do ph raczej jest stabilne.

-to stwierdzenie nie ma rąk ani nóg. Przy niestabilnym ph też mogą się utrzymywać.

 

Ryby typu bocja,labeo,kosiarki kupiłem ze względów praktycznych by "czyściły zbiornik".

-bocje i kosiarki rozumiem, ale LABEO?!

 

Co do zbrojnika który ma około 13 cm tak jak pisałem szkoda mi go oddawać, mam go już dobre kilka lat,chociaż gdy zajdzie potrzeba będę musiał to rozważyć.

-potrzeba jeśli jest, to jest już, bo pożyje jeszcze ze dwadzieścia lat, a jeśli nie przestaje rosnąć, to masz problem.

 

Proszę o poradę co do obsady co mogę oddać, dodać w zamian.

-Ode mnie radę już dostałeś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Labeo raczej kupiłem tak sobie więc chyba idą do oddania

kosiarki zaczęły ganiać za sobą i "latać po akwarium"

co do wody chyba zrobie testy na ph bo zostały wzięte od sieci wodociągowej ale zrobie jeszcze chyba w akwarium, jeżeli woda będzie bardziej zasadowa to jaką obsadę mógłbym dobrać.

Więc co do wymiany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...